Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Krosnelės ar židiniai: kaip išsirinkti patį geriausią variantą?

ketaus zidiniai

Lietuvoje šaltasis metų laikas karaliauja, todėl norint, kad namai būtų jaukūs ir šilti, kad į juos būtų gera grįžti, reikėtų pasirūpinti efektyvia šildymo sistema. Paprastai katilai šildo, tačiau jie nesuteikia jaukumo ir nesukelia malonių sentimentų, tad ekspertai vis dažniau rekomenduoja įsigyti krosneles arba tam labai tinka židinys.

Židiniai labai dera namuose, sodybose, kur yra daug erdvės. Krosnelėmis galima šildyti gyvenamąsias patalpas arba kitas erdves, pavyzdžiui, rūsius, garažus, sodų namelius ir kt. Tačiau kaip pasirinkti tinkamą krosnelę, kuri namus ne tik šildytų, bet ir puoštų? Dalinamės keliais išties efektyviais patarimais.

Šildomas plotas

Dar prieš vykdami įsigyti krosnelės, turėsite atlikti namų darbus: paskaičiuoti patalpos ar patalpų, kurias ketinate apšildyti krosnele, kvadratūrą. Galima maždaug numatyti, ar atsiras vietos pastatyti krosnelei: nuo to priklauso krosnelės modelis – įprasta ar statoma kampe ji bus. Taip pat, jei nežinote, pasidomėkite, ar name yra dūmtraukis, ar jį bus įmanoma įrengti. Svarbu iš anksto pasidomėti kuro kainomis ir nuspręsti, kuo savąją krosnelę kūrensite. Krosnelėms kūrenti dažniausiai naudojamos malkos, tačiau jos gali būti kūrenamos ir anglimis, biokuru, specialiomis granulėmis, netgi dujomis ir kt.

Kas geriau – židinys ar krosnelė?

Prieš nuspręsdami, ar įsigysite židinį, ar krosnelę, turėtumėte žinoti, kad krosnele apšildysite tik tam tikrą plotą – patalpą, kurioje ji pastatyta. Tuo tarpu prie židinio galima montuoti ortakius, kuriais šiluma bus paskleidžiama po visą pastatą. Židinys paprastai būna didesnis ir išraiškingesnis, o krosnelės – siauresnės ir mažesnės, jų paskirtis – daugiau šildyti nei puošti. Pasirinkus tinkamas krosneles, jų naudingumo koeficientas yra maksimalus.

Kuris variantas – paprastesnis?

Krosneles namuose įsirengti yra kur kas paprasčiau nei židinius, nes krosnelėms nereikia specialių projektų – statomas standartinis, jau surinktas gaminys, jis ir namuose atrodys taip pat, kai atrodo stovėdamas prekybos centruose. Tuo tarpu židinio įrengimas yra lydimas sudėtingesnių projektų, jį reikia priderinti prie interjero, pasirinkti pagrindines ir apdailos medžiagas, parengti projektą. Židiniai labiau tinka vertinantiems individualumą, o nedidelės krosnys – funkcionalumą, kompaktiškumą ir paprastumą.

Krosnelių šildymo principas

Krosnelės patalpas šildo įkaitusiu korpusu, kuris gaminamas iš tvirto ir kieto ketaus. Ketus puikiai praleidžia šilumą, jis yra atsparus aukštai temperatūrai, dėl to krosnelė – viena ilgaamžiškiausių patalpų šildymo alternatyvų. Taip pat krosnelėms gaminti naudojamas plienas. Rinkoje galima rasti krosnelių, kurios orą šildo išspinduliuodamos šilumą ir tokių, kurios turi dvigubą korpusą ir patalpas šildo konvekciniu būdu. Pasirinkti geriausią variantą jums padės išsamūs krosnelių aprašymai ir patyrusių ekspertų konsultacijos.

1 thought on “Krosnelės ar židiniai: kaip išsirinkti patį geriausią variantą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.