Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kuo naudoti automobiliai pranašesni už naujus?

Sakoma: “Naujas daiktas yra naujas daiktas”. Bet tai pasitvirtina ne visada. Kaip ir visoms taisyklėms ar pasisakymams, taip ir šiam būna išimčių ir tikrai ne visada naujas automobilis yra pranašesnis už jau naudotą. Šiomis dienomis nupirkti kokybišką naudotą automobilį už protingą kainą yra sunkiai įgyvendinama misija. Rasti geros komplektacijos apynaujį modelį mažiau nei už dešimt tūkstančių eurų darosi vis sunkiau. Įvedus karantiną Europoje, naujų automobilių pardavimas krito net 80 proc. Dabar automobilių pramonė jau grįžo į įprastą ritmą. Naudoti automobiliai išlieka vis dar paklausūs. Kodėl?

Naudotų automobilių verslo plėtros vadovai sako, kad pastaruoju metu prasidėjo tikra gerų naudotų automobilių medžioklė. Kartais nutinka ir taip, kad prieš maždaug penkerius metus pagamintas automobilis dabar kainuoja tiek pat, kiek kainavo pirmajam pirkėjui. Šiomis dienomis dažnai naujų automobilių komplektacija – labai kukli.

Geriausia jau važinėtą mašiną pirkti iš oficialaus pardavėjo. Tuomet Jums galios civilinėje teisėje numatyta šešių mėnesių arba 20 tūkst. km garantija bei suteikiama galimybė už tam tikrą mokestį įsigyti papildomą garantiją. Taip pat galėsite drausti ne tik visą automobilį, bet ir atskirus mazgus. Gausite kokybišką techninę priežiūrą oficialiame servise.

Pirkdami naują automobilį nepamirškite įvertinti ir tokių aspektų kaip: būsimos eksploatacinė išlaidos, suma, už kurią tą automobilį bus galima parduoti, pavyzdžiui, po penkių metų, kai bus vėl keičiama transporto priemonė. Apgalvokite, ar keisis pastovios išlaidos, skiriamos kurui, automobilio švaros palaikymui, žieminių/vasarinių padangų įsigijimui, jų keitimui bei laikymui, tepalų ir filtrų keitimas, draudimo įmokos. Visos šios išlaidos gali priklausyti nuo to, koks yra automobilio modelio bei amžiaus. Naujiems automobiliams jos tikrai bus didesnės.

Lietuvos gyventojai pirmenybę teikia naudotiems 10–15 metų senumo ar kiek naujesniems automobiliams. Jie dažniausiai būna atvežti iš Vakarų Europos. Bet yra gera žinia, kad vis labiau daugėja ir naujesnius bei brangesnius automobilius besirenkančių gyventojų. Naudoti automobiliai nebūtinai reiškia seni. Atminkite, kad vos išvažiavus iš autosalono transporto priemonės kaina iš karto krenta. Per pirmuosius jos naudojimo metus mašina nuvertės iki 40 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.