Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Laiptų dizaino reikšmė Jūsų namams

laiptaiIš vienos pusės, laiptai namuose atlieka susisiekimo tarp dviejų namo aukštų funkciją. O iš kitos pusės, tai labai svarbus architektūrinis namų elementas. Namų interjero ir laiptų dizaino dermė tarpusavyje kuria vientisą ir vienalytį namų interjero vaizdą, suteikia jaukumo ir šilumos jausmą apsilankius tokiuose namuose.

Laiptai – tai tarsi visų namų vizitinė kortelė. Jei laiptai dera bendrame interjere ir yra kokybiškai sumontuoti, tuomet puošia visus namus. O jeigu matomas bent šioks toks brokas, prastas vaizdas taip pat atsiliepia bendram interjero vaizdui, tik šiuo atveju, neigiamai.

Kokią laiptų formą pasirinkti?

Šiandien dažnai nedideli sodo nameliai rekonstruojami ir pritaikomi nuolatiniam gyvenimui. Paprastai tokių rekonstrukcijų metu statomi priestatai ir didinamos antro namo aukšto erdvės. Tuomet natūraliai atsiranda ir laiptų poreikis. Tačiau savaime suprantama, kad laiptams lieka tiek vietos, kiek lieka. Tad dažnai rekonstruotuose sodo namuose laiptai būna siauri, statoki ir ne itin patogūs. Todėl turint nedideles erdves laiptams, geriausia rinktis tiesiai montuojamus „L“ ar „U“ raidės formos laiptus.

Elegantiškame ir prabanga dvelkiančiame interjere gražiai žiūrisi elipsiniai ir sraigtiniai laiptai. Spiraliniai laiptai galbūt yra šiek tiek egzotiškesni, tačiau užima nedaug vietos net ir mažose erdvėse. Praktiškumo šie laiptai turi nedaug, nes keliems žmonėms lipant spiraliniais laiptais prasilenkti yra gana sudėtinga. O stambių baldų užnešimas tokiais laiptais į antrą aukštą beveik praktiškai neįmanomas.

Skirtingi laiptų ir interjero stiliai

Kai laiptų ir viso namų interjero stiliai šiek tiek skiriasi, kartais tas skirtumas būna net jaukesnis už stilių vientisumą. Tačiau kai derinami visiškai priešingi, pavyzdžiui, klasikinis ir modernus stiliai, namų interjero vaizdas tampa kičiniu ir neskoningu. Kad taip nenutiktų, laiptų ir namų interjero stilius reikėtų numatyti iš anksto. Jei sunku nuspręsti patiems, interjero dizaineriai ar laiptų gamybos specialistai visada gali suteikti vertingų patarimų.

Klasikinio stiliaus laiptai

Nors šiandien interjero dizaineriai skatina užsakovus eksperimentuoti įsirengiant namus, tačiau dauguma visgi lieka ištikimi tiek klasikiniam namų interjerui, tiek klasikinio stiliaus laiptams. Kuriant tokio stiliaus laiptus, klasikiniai ir tradiciniai pasirinkimai išlieka ir renkantis medžiagas laiptams. Taigi klasikinio stiliaus laiptai užsakovų pageidavimu paprastai gaminami iš ąžuolinės, uosinės, klevo ar riešutmedžio medienos.

Klasikinio stiliaus laiptai gali būti ir betoniniai, kurių apdailai taip pat naudojama mediena. Siekiant jaukesnio laiptų vaizdo, dažnai jie klojami kilimu. Kilimas ar kiliminė danga neleidžia gretai nusidėvėti medinėms laiptų pakopoms arba yra puiki išeitis norint paslėpti jau gerokai nusidėvėjus pakopų kraštus.

Klasikiniai laiptai paprastai įrengiami devyniasdešimties arba šimto aštuoniasdešimties laipsnių kampu. Tokiems laiptams naudojamos dvi tiesios ar lenktos laiptasijos. Klasikiniai mediniai laiptai yra gana masyvūs ir po kažkiek laiko gali imti girgždėti.

Modernių laiptų privalumai

Modernūs laiptai kuriami šiuolaikiškame interjere, neperkrautame detalėmis. Šio stiliaus laiptai paprastai užima mažiau vietos nei jos reikalauja klasikiniai laiptai. Modernūs laiptai ir kitos šio stiliaus detalės pagyvina interjerą, suteikia jam gyvybingumo ir laisvumo. Tokių laiptų turėklams gaminti dažnai naudojamas grūdintas stiklas, ir interjerui, ir laiptams suteikiantis šiuolaikiškumo.

Vietos po laiptais išnaudojimas

Taupant namų erdvę, vietą po laiptais galima puikiai išnaudoti įvairių daiktų saugojimui. Atvirose lentynose galima susidėti knygas ar kolekcionuojamus muzikos įrašus. Jei norima po laiptais pasidėti įvairius buityje naudojamus daiktus, rekomenduotina įrengti uždaras lentynas ar spintą.

Nebijokite eksperimentuoti!

Drąsūs sprendimai atrodo iššaukiančiai ir neįprastai tik iš pirmo žvilgsnio. Pasitarę su specialistais, pasiryžę susikurti išskirtinius namus ir nebijodami eksperimentuoti, garantuotai sukursite namus, į kuriuos visada bus malonu grįžti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.