Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

LED šviestuvai jūsų namuose – ar jie ilgaamžiai?

led šviestuvai

led šviestuvai

Neseniai teko susidurti su tokia paprasta dilema – ar geriau įsigyti LED šviestuvą su įsukamomis lemputėmis, ar su įmontuotomis LED juostelėmis? Su lemputėmis lyg viskas atrodo ir paprasta – po kelių metų perdegė viena – nupirkai papildomą, įsukai ir vėl šviestuvas šviečia taip pat puikiai. Bet kaip su šviestuvais, kuriuos reiktų keisti visus?

LED šviestuvai paprastai tarnauja apie 10 metų. Nors jiems suteikiama tik 2 metų garantiją, lemputės paprastai šviečia 25 000-35 000 valandų. Tai nereiškia, kad jos šviečia 25-35 metus, nes reikia paskaičiuoti, kiek laiko iš tikrųjų deginate šviesą.

Pavyzdžiui, miegamajame šviesa dega apie 1 valandą per dieną – pusvalandį ryte ir pusvalandį vakare. Per metus realiai išdegintumėte 365 valandas, tad jei lemputės degimo laikas yra 25 000 valandų, teoriškai tokia lemputė turėtų laikyti daugiau, nei 68 metus. Skamba neįtikėtinai, tiesa? Tiek ilgai tikrai gal ir nedega, nes su metais prastėja efektyvumas ir lemputės gali išblėsti. Tad natūralu, kad po 10-20 metų norėsis šviestuvą pakeisti. Turėkite tai omenyje, pirkdami šviestuvus mažiau šviesos reikalaujančioms patalpoms.

Virtuvėje šviestuvas degs 5-8 valandas per dieną. Dėl to čia šviestuvas turi būti itin kokybiškas. Reiktų atkreipti dėmesį, kad jis atitiktų LM-80 standartą ir degtų bent 50 000 valandų. LM-80 standartas reiškia, kad su laiku prarandamas lemputės efektyvumas, kuris negali nukristi žemiau 80 proc. Dabar standartinis efektyvumas yra apie 95 proc. Tai reiškia, kad 95 proc. energijos yra paverčiama šviesa, o likusieji 5 šildo korpusą, nes LED lemputės nėra kaitrios. Kiek metų teoriškai turėtų degti toks šviestuvas? Apie 17. Taigi dešimt metų tikrai tarnaus.

Keistas dalykas. LED šviestuvai paprastai turi 2 metų garantiją. Kodėl? Tai šiek tiek dezinformuoja pirkėjus, nes garantija yra taikoma visiems mechanizmams. Jei lemputės dega ir 20 metų, tai korpusai, stiklai, tvirtinimo elementai tokio patvarumo gali ir neturėti. Dėl to ir garantija tokia „kukli“ – vos 24 mėnesiai. Jei šviestuvas pritvirtintas teisingai, neverta net abejoti, kad jis laikys ir ilgiau. Tokiu būdu LED šviestuvai tampa vienu iš ilgaamžiškiausių daiktų namuose.

Šviestuvų ieškokite internete. Pradėkite nuo https://ledlumina.lt svetainės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.