Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Liepoja yra trečias pagal dydį Latvijos miestas, įsikūręs vakarinėje šalies dalyje, Baltijos jūros pakrantėje. Čia žmonės gyvena jau daugiau nei 700 metų ir brandina kultūrą, kuri meną istorinius laikus bei didžią praeitį. Architektūriniai pastatai ir lankytinos vietos suteikia dėmesio vertą kelionę gyventojams, esantiems net ir už tūkstančius kilometrų. Tai miestas, garsus savo kultūros vertybėmis bei muzikos harmonija.

Liepoja – miestas, turintis turtingas kultūros tradicijas.

Antras pagal svarbą Latvijos miestas garsėja savo kultūrine praeitimi. Miestą iš esmės galima padalinti į dvi pagrindines susidomėjimą keliančias erdves – miesto centrą bei Karostą. Abejose srityse gausu lankytinų vietų.

Miesto centre galima aplankyti pačius įvairiausius architektūrinius pastatus, kultūrinius paminklus, bibliotekas, muziejus. Čia lankytojus žavi bažnyčios bei jų architektūrinių stilių įvairovė, kuri puikiai atspindi šalyje esančią religijų įvairovę. Miestas garsus ir savo paplūdimiais, kurie yra bene labiausiai vertinami turistų. Domina kariniai laivai? Juos nevaržomai galite pamatyti pačiame miesto centre. Šioje miesto dalyje kasmet vyksta reikšmingi šaliai kultūriniai bei pramoginiai renginiai.

Karosta yra šiaurinė Liepojos dalis, kuri užima beveik trečdalį miesto teritorijos. Tai itin didelę svarbą turinti karinio laivyno bazė, suformuota carinės Rusijos valdymo metais. XIX – XX amžiuose ši miesto dalis buvo laikoma slaptu Sovietų Sąjungos kariniu miesteliu. Šiandien teritorija lankytojus traukia karinės artilerijos griuvėsiais, mat atsitraukdama Rusijos kariuomenė visus įtvirtinimus sugriovė. Visgi, dalis jų išliko ir iki šių dienų. Visa tai galima pamatyti Liepojos uosto šiaurinėje dalyje.

Muzikalus Liepojos gyvenimo ritmas žavi ne vieną.

Liepojos miestas garsus ne tik architektūros paveldais ar istorine praeitimi, bet ir pačia miesto atmosfera, kuri maloniai priima kiekvieną lankytoją. Tai muzikaliausias Latvijos miestas, kurio titulu įsitikinti yra visai nesunku.

Uostamiestis užima ypatingą vietą tiek regiono, tiek visų Baltijos šalių muzikos pasaulyje. Čia įkurta pirmoji filharmoninė draugija, pastatyti prabangūs teatrai bei orkestrai. Šiame mieste ypač suklestėjo roko muzika. Būtent dėl šio entuziazmo kiekvienais metais čia vyksta muzikos festivaliai, kur geros emocijos yra nuotaika garantuota. Giedromis dienomis lankytojai gali aplankyti Latvijos muzikantų Šlovės alėją, kur savo delną gali palyginti su garsiausių Latvijos atlikėjų įspaudais.

Bene įspūdingiausia patirtis yra pasivaikščiojimas „Po Liepoją – kaip iš natų!“. Tai turistinis pasivaikščiojimas po miesto erdvę, kurios gatvės bei šaligatviai ne paprasti – jie išmarginti natomis. Tai mažos nuorodos, kurios rodo kelią į dėmesio vertas lankytinas vietas: bažnyčias, muziejus, parkus. Šis kelias nėra atsitiktinis, jis jungia turistams skirtą pasivaikščiojimo maršrutą, kurio ilgis – 3,5 km. Pajuskite nenumaldomą miesto ritmą.

Vėjų skrodžiama Liepoja skatina gyventojų susidomėjimą iš viso pasaulio. Norint aplankyti įspūdingą kraštą, nereikia niekur toli keliauti. Kultūrinis palikimas bei jauki atmosfera užtikrina gerą nuotaiką ir pažinimo malonumą kiekvienam lankytojui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.