Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Montessori pedagogika ir lavinamieji žaislai

Kai namuose auga vaikas, tėveliai daug laiko skiria įvairiai literatūrai apie tai, kaip tinkamai ugdyti vaiką, kaip atskleisti jo gebėjimus, padėti susiformuoti jo asmenybei ir psichikai. Jeigu taip pat skiriame daug laiko tokiai informacijai, Jums jau bus girdėta montessori pedagogika, kuri plačiai taikoma visame pasaulyje. Naudotis jos metodais galima kasdien, o Lietuvoje jau galima įsigyti ir šiai pedagogai pritaikytų žaislų.

Ko moko montessori?

Montessori metodika skatina atitrūkti nuo senosios pedagogikos tradicijų, kai vaikai būdavo skatinami kažką išmokti mintinai. Būtent tokia mokymosi strategija daug metų buvo paremta tradicinė mokykla ir jos ugdymas. Šiandien tai jau yra mažiau vertinama, o didesnis dėmesys skiriamas vaiko asmenybei, jo raidai ir gebėjimui pačiam ugdytis bei suprasti pasaulį per pažinimą, o ne tik „iškalant“ tam tikrus dalykus.

Todėl montessori metodiką sukūrė italų pedagogė pasiūlė vaikui mokytis per pojūčius ir žaidžiant. Taip gimė montessori metodika, kuri šiandien yra plačiai taikoma įvairiose šalyse. Montesori grindžiama pagarba vaikui ir tuo, kad vaikas net sudėtingus dalykus gali suprasti per savo pajautimą. Montessori žaidimo formoje padeda vaikams mokytis ne tik to, kaip veikia pasaulis, bet ir pažinti savo pojūčius bei išmokti kasdienės ruošos darbų.

Svarbiausia, kad Montessori metodika kuriami žaislai leidžia vaikui pačiam mokytis ir pačiam kurti taisykles. Pavyzdžiui, žaidimas su gyvūnais, kuriame yra skirtingų spalvų detalių gali būti žaidžiamas įvairia. Vaikas gali mokytis apie gyvūnus, o gali juos bandyti grupuoti pagal spalvas, dydžius ar formas.

Montessori žaislai – puiki dovanos idėja

Lietuvoje montessori lavinamųjų žaislų galite rasti labai daug. Monti.lt parduotuvė siūlo platų jų pasirinkimą. Tia gali būti ne tik montessori kortelės, bet ir įvairūs žaidimai, kurie padeda vaikui pažinti pasaulį, atlikti įvairius darbus, lavinti savo fizinius gebėjimus. Pavyzdžiui, balionų pūtimo mašina gali pasirodyti tik smagus žaidimas, tačiau iš tiesų jis padeda ne tik lavinti smulkiąją metodiką, bet ir eksperimentuoti pačiam. Tokie žaislai puikiai tinka įvairiomis progomis.

Pavyzdžiui, Kalėdos yra laikas, kai vaikai gauna daug dovanų. Namuose dažniausiai dovanomis pasirūpina tėveliai, kuriems jas perduoda Kalėdų Senelis. O jeigu per šventes namuose apsilanko seneliai, giminės ar draugai, dažniausiai vaikai taip pat gauna ir daugiau bent nedidelių dovanėlių. Tad nesvarbu, ar ieškote dovanos savo vaikui, ar norite nustebinti giminėje ar draugų šeimoje augantį, lavinantis montessori žaidimas bus puikus pasirinkimas tokiu laikotarpiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.