Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Neatlikus smėliavimo, kiti remonto darbai – nei iš vietos

smėliavimas

smėliavimasAnksčiau ar vėliau remonto džiaugsmai aplanko kiekvieną. Jei palikimui gavote senelių sodybą ar įsigijote senos statybos namą – ilsėtis nebus kada. Vienų darbai baigiasi ties remontą atliksiančių meistrų pasirinkimu (ir, tiesą sakant, dažniausiai tęsiasi nuolatine jų darbo kontrole), kiti nusprendžia viską atlikti savarankiškai ar su savamokslių, padėti pasiryžusių draugų pagalba. Remontas savo jėgomis – „slidus“ reikalas, nebent jau sukaupta analogiško darbo patirtis. Kita vertus, kaip aplink tiek kreivarankių meistrų, tenorinčių pasipelnyti menkai tenusiminančio kliento sąskaita, savarankiškas remontas nebeatrodo tokia didelė avantiūra. Tiesiog reikia žinoti, ką ir kaip daryti bei turėti tam reikiamas priemones. Vienas iš laukiančių darbų – smėliavimas.

Smėliavimas – tai įvairių paviršių valymas abrazyvinėmis medžiagomis stiprios srovės jėga. Šis metodas nuo seno taikomas naftos, tiltų ir laivų statybos, chemijos ir kitose pramonės šakose, tačiau yra nepakeičiamas ir statybų bei remonto darbuose – tad yra arčiau mūsų nei gali atrodyti.  Valomos gali būti betoninės, mūrinės, medinės sienos, geležiniai vamzdžiai ar kiti paviršiai, kurių būklė  netenkina ir nėra tinkamas kitų remonto darbų atlikimui. Didele jėga abrazyvinės dalelės nuo šių pašalina ne tik dulkių sluoksnį – dingsta rūdys, nereikalingi dažų sluoksniai, įvairūs nešvarumai ar net iškraustomi įvairūs kenkėjai (aktualu kalbant apie medieną). Jei neapskaičiuosite smėliavimo jėgos (kompresoriuje, kuriuo ir atliekamas smėliavimas, srovės stiprumas gali būti reguliuojamas), galite paviršių per daug nuvalyti – tuomet papildomai prisėdės dar ir pastarojo atnaujinimo darbai.

Atliekant smėliavimą savarankiškai pirmą kartą, svarbu ne tik atlikimo technika, bet ir darbų sauga. Apranga – labai svarbi detalė. Dėvėkite kombinezoną bei šalmą, dengiantį visą veidą. Neapsieisite be respiratoriaus ir storų guminių pirštinių. Nežiūrėkite į šiuos patarimus pro pirštus – kūną sužeisti gali ne tik nuo valomo paviršiaus skriejančios detalės, bet ir didele jėga pučiamas smėlis.

Smėliavimas – paruošiamoji procedūra kitų remonto darbų atlikimui. Be pastarojo neįmanomas ir šiltinimas putomis (šis apšildymo metodas – pats efektyviausias ir šiuo metu bene dažniausiai atliekamas lyginant su galimomis alternatyvomis), kadangi sandarinimo medžiaga tvirtai kimba tik ant švaraus paviršiaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.