Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Nekilnojamo turto nuoma vieniems yra pelningas, o kitiems – nuostolingas verslas

finansai

finansai

Finansinis raštingumas yra viena dažniausių temų, kuria diskutuojama siekiant išsiaiškinti kodėl žmonės priima netinkamus sprendimus tam tikrose situacijose. Gaila, tačiau nemažai žmonių menkai domisi asmeninių finansų valdymu, o tai lemia ir dažną klimpimą į skolas. Skolos atsiranda dėl nesaikingo skolinimosi iš greitųjų paskolų įmonių, artimųjų ar šiaip pažįstamų žmonių. Tačiau, ekspertai teigia, kad bent kažkiek laiko kas mėnesį skiriant domėjimuisi finansais, galima ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę.

Paprastiems žmonėms reikėtų labiau rūpintis savo ateitimi, o ne nuolatos galvoti kaip nusipirkti tam tikras paslaugas ar prekes, kurios yra ne pagal kišenę. Visa tai perkama lizingu arba skolinantis pinigus iš tam tikrų vietų. Skolintis tam, kad galėtumėte pirkti prekes ar paslaugas, kurių negalite sau leisti įsigyti – nėra išmintinga, jeigu tai yra ne pirmo būtinumo reikmenys. Ekspertai pataria domėtis kaip tinkamai valdyti finansus, nes tik kruopščiai dėliojant planus, galima sutaupyti reikalingas sumas, atsikratyti skolų ar net pasiruošti pagrindą ateičiai.

Dažniausiai pasirenkamos sritys investavimui yra tos, kurios reikalauja mažiausiai darbo ir žinių.

Bet, tai nereiškia, kad investuojama saugiai, racionaliai ir pelningai. Kaip pavyzdį galima paimti nekilnojamo turto rinką. Daugelis žmonių mano, kad investavę santaupas į antro būsto įsigijimą, jie padarys puikią investiciją. Tai gali būti puiki investicija, tačiau tai taip pat gali būti ir labai siaubinga. Viską lemia to įsigyto NT turto panaudojimas.

Daugelis perka nekilnojamą turtą su siekiu jį nuomoti. Pavyzdžiui, už kelias dešimtis tūkstančių eurų  perkamas butas ir nustatoma nuomos kaina taip, kad ji padengtų paskolos įmoką, ir kad neva dar liktų. Tačiau, turėkite galvoje, kad tas „likutis“ nėra jau toks didelis ir jis dažnai panaudojamas ne asmeniniams poreikiams tenkinti, o būtent NT priežiūrai. Gaunasi taip, kad nuomojant butą kitiems žmonėms, tiesiog jie moka už jūsų paskolą. Tačiau, jeigu NT perkamas be paskolos, o už santaupas? Tai gali būti labai prasta investicija, kuri gali visai neatsipirkti. Gaunama grąža gali netgi nepadengti infliacijos lygio. Kai iš nuomos gausite tokią sumą, kurią išleidote pirkdami tą NT, gali praeiti ne vienas dešimtmetis. Spėkite, kas nutinka bėgant laikui? Bėgant laikui, atsiranda išlaidos renovuojant nekilnojam turtą. Tad, būna atvejų, kad investicija į NT tampa nuostolinga.

Iš nekilnojamo turto įsigijimo galima uždirbti daug daugiau nei minėta prieš tai. Svarbu priimti tinkamus sprendimus. Įsigytą nekilnojamą turtą siūloma nuomoti ne mėnesiais, o paromis. Tokiu atveju, pajamos bus gerokai didesnės. Atminkite, kad užsiimant trumpalaike nuoma, pajamos yra žymiai didesnės, bet tuo pačiu jums teks skirti gerokai daugiau laiko, nes tai būtų ne tik investicija – tai būtų verslas.

Nuo verslo mokami mokesčiai.

Nepamirškite, kad gaunant pajamas iš komercinės veiklos, jūs turėsite mokėti atitinkamus mokesčius. Deja, bet nekilnojamo turto nuoma užsiimantys asmenys dažni mėgsta nuslėpti mokesčius. Kai kurie nuslepia labai dideles sumas, o dar kiti – nuomos veikla verčiasi visiškai nelegaliai. Turite žinoti, kad anksčiau ar vėliau į jūsų namų duris gali pasibelsti VMI su reikalavimu pateikti paaiškinimus apie pajamų kilmę. Jeigu verčiatės nelegalia veikla, tai nesvarbu, kad dabar jūsų nepagavo – problemų patirti galite ateityje. Jums gali tekti mokėti ne tik baudas, bet ir palūkanas, delspinigius. Taip pat gali būti areštuojamas turtas, kuris įgytas neteisėtai. Tad, gerai viską apgalvokite, nes jau nebe tie laikai, versti nelegalia komercine veikla buvo labai paprasta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.