Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Nešiojami kompiuteriai – į ką atkreipti dėmesį ne specialistui

Nešiojami kompiuteriai

Nešiojami kompiuteriaiKuo toliau tuo labiau populiarėja nešiojami kompiuteriai. Jie mobilūs ir patogūs, tobulėjant technologijoms, jų kainos mažėja, o kokybė gerėja. Tačiau jeigu nesate šios srities specialistas, išsirinkti ir apsispręsti, kokį konkrečiai kompiuterį pirkti, jums gali būti nelengva užduotis. Tad į kokius paprastus dalykus vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis nešiojamą kompiuterį?

Pirmiausia, apsispręskite, kokiam tikslui perkate šį kompiuterį, tai yra, ar kompiuterio jums reikia dirbant, mokantis, o gal pramogaujant. Kam gi dažniausiai naudojate kompiuterį, ar naršyti internete, siųsti elektroninius laiškus, rašyti tekstus, žaisti paprastus žaidimus ir kartais peržiūrėti kokį filmą. O gal jūs filmus redaguojate, darbui naudojate kompiuterinę grafiką, žaidžiate sudėtingus kompiuterinius žaidimus ir naudojatės naujausiomis kompiuterinėmis programomis? Pirmuoju atveju jums visiškai pakaks ir vidutinės klasės kompiuterio. O štai antruoju atveju reikėtų rinktis nešiojamą kompiuterį, pasižyminti kuo aukštesniais parametrais. Jeigu jums reikalingas aukštesnės kokybės vaizdas, turėtumėte rinktis neintegruotą vaizdo plokštę su greitu procesoriumi ir sparčia atmintimi. Suprantama, kuo aukštesni kompiuterio parametrai, tuo didesnė jo kaina.

Viena iš svarbių nešiojamų kompiuterių charakteristikų, yra jo svoris. Nešiojami kompiuteriai sveria nuo 1,5 kg iki 3,8 kg. Dažniausiai 15,6 colio įstrižainės kompiuterio svoris svyruoja nuo 2,5 kg iki 3 kg. Jeigu kompiuterio svoris viršija 3 kg, toks kompiuteris laikomas labai sunkiu. Kuo kompiuteris lengvesnis, tuo brangiau jis kainuos. Apskritai didžiausia kompiuterio kainos dalis susidaro dėl kompiuterio procesoriaus, jo kietojo disko, vaizdo plokštės ir korpuso.

Pirkdami nešiojamą kompiuterį, būtinai išsiaiškinkite, kiek laiko gali veikti jo akumuliatorius. Šis turėtų veikti bent dvi valandas, nenaudodamas papildomo energijos šaltinio. Suprantama, mažesni kompiuteriai sunaudoja mažiau elektros energijos, tad jie paprastai veikia ilgiau, lyginant su dideliais kompiuteriais. Priklausomai nuo akumuliatoriaus talpos, net 2-3 kartus ilgiau.

Be to, labai svarbu, kad naujuoju kompiuteriu jums būtų patogu naudotis. Atkreipkite dėmesį, kaip išdėliotos jo jungtys, ar nėra per daug arti viena kitos. Kompiuterio klaviatūra ir pelė turi būti patogios bei malonios naudoti. Taip pat labai svarbus yra kompiuterio ekrano dydis arba matrica. Renkantis kompiuterį svarbu rasti sau tinkamą ekrano dydį ir taškų skaičių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.