Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Nuo ko priklauso pamatų kaina?

pamatų kaina

pamatų kainaStatybų rinka Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, kasmet tik aktyvėja. Taip yra todėl, kad didėja perkamoji galia šalyje, todėl vis daugiau žmonių gali įsigyti nuosavus būstus. Žinoma, nemaža dalis lietuvių vis dar renkasi įsigyti jau įrengtus butus, tačiau tuo pačiu tendencija savo būstą susikurti pačiam Lietuvoje yra gerokai populiaresnė nei kitose šalyse. Tad prieš pradedant namo statybą, dažni naujakuriai susidomi pamatų kaina.

Kada reikėtų galvoti apie tai?

Greičiausiai dar tuomet, kai imsite kurti namo projektą ir galvoti apie tai, kokiuose namuose norėtumėte gyventi. Ir tai visai ne juokai. Galvoti apie namo statybos biudžetą iš tiesų reikia gerokai ankščiau nei prasidės pačios statybos. Taip apsisaugosite nuo nemalonių staigmenų ir nuo per brangių projektų ar per brangių pirkinių, apie kuriuos iš anksto nepagalvojote.

Labai svarbu iš anksto numatyti, kokį biudžetą planuojate skirti namo statybai. Taip pat iš anksto reikėtų pasidomėti, kiek kokie darbai šiuo metu kainuoja rinkoje. Vienas pirmųjų darbų, kuriantis naujus namus, žinoma, bus namo pamatai. Labai dažnai naujakuriai nė nesupranta, kodėl skiriasi vienų ar kitų pamatų kaina. Iš tiesų Lietuvoje pagal esamas aplinkos sąlygas galima įrengti skirtingų tipų pamatus. Dažniausiai nuo to, kokio tai tipo pamatai, priklauso ir kaina.

Štai pavyzdžiui, vienas pigiausių variantų yra

Štai polinių pamatų variantas ne veltui toks populiarus Lietuvoje. Tai dažnu atveju ne tik patogus, bet ir nebrangus pamatų įrengimo pasirinkimas, leidžiantis užtikrinti namui stabilumą ir ilgaamžiškumą. Tuo tarpu nepaisant to, kad juostiniai pamatai specialistų vertinami dėl savo ilgaamžiškumo, patogios technologijos bei ekonomiškumo, ne visi žmonės apsidžiaugia išgirdę, kiek kainuotų toks namo projektas, kuriame namas būtų statomas ant juostinių pamatų. Dažniausiai toks pamatų tipas pasirenkamas tuomet, kai naujakuriai svarsto apie rūsio, pirties ar kitų patalpų po namu įrengimą.

Tuo tarpu dažnai žmonės, išgirdę, kiek kainuotų jų būsimam namui įrengti plokštinius pamatus, mano, jog tai dar brangesnė technologija, tačiau tai apgaulinga reakcija. Reikia suprasti, jog plokštiniai pamatai montuojami kartu su namo grindimis ir visomis reikalingomis inžinerinėmis sistemomis. Tai reiškia, jog pirmiausia išvedžiojamas vandentiekis, kanalizacija, tuomet įrengiama šildomų grindų sistema ir tik tuomet ant viršaus liejami plokštiniai pamatai. Tad tokių pamatų projekto kaina gali būti didesnė, tačiau paskaičiavus, kiek papildomai kainuos visų šių sistemų įrengimas, klientai dažniausiai gerokai sutaupo. Be to, tai puikus ir ekonomiškai patikimas variantas, kai įrenginėjamos didelės patalpos. Tokiu atveju pamatų kaina pasiskirsto ir tampa gerokai patrauklesnė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.