Padangos žemės ūkio technikai

Renkatės padangas savo žemės ūkio technikai? Kai ką turite žinoti prieš rinkdamiesi, nes kitaip išsirinksite ne tas padangas. Žinoma, dauguma atvejų galima jas grąžinti, tačiau tai papildomi sunkumai, kurių niekam nereikia.
Pateikiame keletą patarimų, į kuriuos būtų neblogai atsižvelgti prieš perkant padangas.
Padangų protektoriai
Jei lengvieji automobiliai turi unikalius protektorius, kur beveik kiekvieno modelio grioveliai yra skirtingi, tai padangos žemės ūkio technikai yra kiek kitokio „sukirpimo“. Kiekvienos padangos protektorius yra labai panašus. Štai pavyzdžiui TS-03 protektorius yra siaurai padangai su dideliais karbais, tuo tarpu UN-1 yra plati padanga su bangos formos grioveliais. Aišku, jų paskirtis irgi skiriasi, nes TS protektoriaus padangos yra skirtos nedideliems traktoriams (galinės padangos), o UN protektoriaus padangos montuojamos ant priekabų ir kitos traukiamos žemės ūkio technikos.
TT ar TL?
Lengvųjų automobilių pasaulyje šis žymėjimas jau beveik pamirštas. Kodėl? Todėl kad visos naujos padangos yra TL. Baikime kalbėti sutrumpinamais ir pereikime prie terminų. TL reiškia Tube Less, o TT – Tube Type. TL yra padangos, kurioms viduje nereikalinga kamera. TT padangos reikalauja viduje guminės kameros. Jos skirtos senesnių modelių žemės ūkio technikai, nes naujesnieji modeliai stengiasi kamerų atsisakyti. Tai nėra pati efektyviausia technologija, ypač ten, kur reikia reguliuoti padangose esantį slėgį.
Rato apkrova
Žemės ūkio technika yra sunki ir didelė, nes ji yra galinga. Dėl to ratams tenka milžiniški svoriai. Tai aktualu ypač priekabų padangoms, nes jos gauna labai daug darbo. Rinkdamiesi padangas atkreipkite dėmesį į rato apkrovą kilogramais. Tai būna 1000-5000 ar daugiau kilogramų atlaikantys ratai. Kadangi jų būna mažiausiai keturi, galima nesunkiai paskaičiuoti, kiek tonų galima pakrauti į priekabą. Štai pavyzdžiui, vienos populiariausių Petlas UN-1 protektoriaus 13/65-18 padangos apkrovimas yra 2475 kilogramai, o tai reiškia, kad priekaboje, apautoje šiomis padangomis galima laisvai pakrauti beveik 10 tonų krovinio. Tokia padanga gali važiuoti 40 km/h greičiu, kad nenudiltų prieš laiką. Dėl to traktoriai važinėja lėčiau, net jei nėra maksimaliai apkrauti.
Greičiai
Bent vienoje vietoje padangos žemės ūkio technikai yra panašios į lengvųjų automobilių padangas. Tai greičio indeksai, kurie jas vienija. Tiesa, indeksai skiriasi kardinaliai. Jei lengvieji automobiliai žymimi H, V, W indeksais, kurių maksimalus greitis yra 240-270 km/h, tai padangos žemės ūkio technikai turi A5-A8, B, C, D ar E indeksus. A5 – 25 km/h greitis, A8 – 40 km/h, B – 50 km/h, E – 70 km/h. Tai rodo, kad lakstyti plentu su tokiomis padangomis tikrai negalima, net jei traktorius ir leidžia įsibėgėti iki 100 km/h. Norite lenktyninio traktoriaus? Pasidomėkite apie specialias padangas, nes minėtosios yra tinkamos darbui, o ne pramogoms.
Apie padangas ŽŪ technikai galima pasakoti dar daug ką, tačiau tai gali padaryti specialistai, kurie tomis padangomis prekiauja. Ir traktorių mechanikai, kurie puikiai žino visas gudrybes ir traktorių galimybes.