Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokius privalumus suteikia mažosios bendrijos steigimas

Mažosios bendrijos steigimas

Mažosios bendrijos steigimasJeigu nusprendėte kurti nuosavą verslą ir steigti savo įmonę, greičiausiai rimtai svarstote, kokia jos forma jums būtų tinkamiausia. Vienas iš daugelio galimų variantų – tai mažoji bendrija. Kokie gi šios teisinės formos privalumai skatina rinktis būtent ją?

Pirmiausia, teisės aktais nėra apibrėžta, koks turi būti mažosios bendrijos įstatinis kapitalas. Tai yra, steigiant mažąją bendriją konkretus nustatytas įstatinis kapitalas nėra būtinas, o įmonę steigiantys asmenys tiesiog susitaria ir tarpusavyje nusprendžia, kuris kokią sumą įdės. Tai labai patogu, jeigu kuris nors turi mažiau lėšų, nes kitiems sutikus, jo dalis gali būti mažesnė. Dėl to mažosios bendrijos forma yra ypač patraukli pradedantiesiems verslininkams, nes versle gali dalyvauti netgi turintys mažiau lėšų. Pažymėtina, kad ir mažosios bendrijos steigimas kainuoja mažiau nei, tarkime, steigiant akcinę bendrovę.

Mažosios bendrijos valdymas ir buhalterinė apskaita yra supaprastinti. Mažosios bendrijos nariai įmonę gali valdyti savo nuožiūra ir patys reguliuoti kai kuriuos vidaus santykius. Tai reiškia, kad jie yra mažiau susaistyti tam tikrų teisinių normų ir gali laisviau nustatyti savo įmonės veiklą.

Svarbu ir tai, kad mažoji bendrija – tai juridinis asmuo su ribota civiline atsakomybe. Tad įmonę kuriantys asmenys rizikuoja tik savo įmonėje įdėtu turtu, o už neįvykdytas įmonės prievoles jie nėra atsakingi savo turtu. Įmonėje gautas pelnas gali būti paskirstomas kaip ir kitose įmonėse – praėjus finansiniams metams, arba anksčiau.

Tačiau, atkreiptinas dėmesys, kad mažąją bendriją gali įsteigti tik fiziniai asmenys ir joje gali būti ne daugiau kaip dešimt narių. Tačiau mažosios bendrijos steigimas tikrai nėra sudėtingas procesas. Tai atlikti galite ir elektroniniu būdu. Šis steigimo variantas yra paprastesnis bei užtrunka daug trumpiau ir apskritai yra labai patogus – juk įmonę galite įsteigti net neišėję iš savo namų!

Štai tokie mažosios bendrijos steigimo bei veikimo pliusai ir minusai. Juos atidžiai išnagrinėjęs ir viską gerai apgalvojęs bei įvertinęs, kiekvienas pasirinks, ar ši teisinė įmonės forma jam tinka, ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.