Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Pagrindiniai batutų tipai

batutai

batutai Mėgstantiems aktyvų poilsio būdą laisvalaikį galima leisti tiesiog šokinėjant ant batuto. Šokinėjant yra atsipalaiduojama, pailsima nuo kasdieninių rūpesčių ir yra lavinama žmogaus koordinacija. Toliau aptarsime, kokių būna batutų tipų ir kokios kiekvieno savybės.

 

Apvalus batutas. Jis yra skirtas paprastam šokinėjimui ir jis nuo kitų batutų tipų skiriasi tuo, kad nuo jo atsispyręs žmogus visuomet yra šokdinamas į batuto centrą.

 

Ovalinis batutas. Ovalinis batutas yra labai panašus į apvalų batutą ir nuo jo skiriasi tuo, kad jo forma yra ne apvali, bet ovali. Ovalinis batutas pranašesnis už apvalų, nes turi didesnę šokinėjimo plokštumą bei dvi šokinėjimo

zonas. Viena zona yra arčiau vieno krašto, kita labiau link kito. Šokinėjant ant šio batuto judesiai yra mažiau varžomi nei šokinėjant ant apvalaus batuto.

 

Stačiakampiai batutai. Šie batutai savo forma tinkamiausi atlikti gimnastikos pratimams. Šiame batute yra keturios šokinėjimo zonos. Skirtingai nuo apvalaus batuto, kuris šokdina į centrą, su šio batutu galima tolygiai šokinėti visame jo plotyje. Tokiu būdu judesiai yra lengviau koordinuojami ir nėra varžomi šokdinimo į centrą jėgos. Profesionaliame tramplino gimnastikos sporte naudojami būtent stačiakampio formos batutai. Planuojantiems sistemiškai tobulinti savo atliekamus gimnastikos judesius patariama rinktis būtent stačiakampės formos batutą.

 

Fitneso batutai. Besirūpinantiems savo fizine sveikata ir užsiimantiems lengvuoju kultūrizmu, mankštos pratimus palengvins ir jiems įvairovės suteiks fitnesui skirti batutai. Šis batutas dažniausiai turi rankeną, ant kurios lengvai užšokus galima daryti įvairius kūną lavinančius pratimus. Panorėjus nusileisti nuo skersinio, tai lengvai padaryti jums padės po kojomis esantis matracas. Batutas suteikia komforto ir pasitikėjimo, nes besimankštinant visad žinosit, kad mankšta baigsis ne nusileidimu ant kieto pagrindo, bet ant minkšto paviršiaus.

 

Į žemę įleidžiami batutai. Tokio tipo batuto matracas yra įtempiamas virš  po juo esančios duobės, o atraminės trumpos kojos sukalamos į žemę. Į žemę įleidžiamas batutas yra kone saugiausias iš visų batutų tipų, nes neturi aukštų atraminių kojų, kurios neatlaikiusios krūvio gali sukrypti, išsinerti ir su visu matracu nusvirti ant žemės. Tokiu atveju į orą iššokęs žmogus bus priverstas nusileisti tiesiog ant kieto pagrindo. Taip pat šis batutas yra kone žemės lygio, tad nereikės į jį nepatogiai ropštis kopėčiomis ir  ant jo galima drąsiai šokinėti be apsauginio tinklo.

 

Sau tinkantį batutą galite išsirinkti – https://imuperku.lt/sporto-prekes/batutai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.