Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Telefonspynė – svarbus daugiabučio atributas

telefonspynės

telefonspynėsDidmiesčiuose išsirikiavusiuose gyvenamųjų daugiabučių įėjimai visuomet atžymėti vienokia ar kitokia telefonspyne. Be jos neįsivaizduojamas joks mikrorajonas. Naujesniuose ir sutvarkytuose senuose daugiabučiuose įrengtos modernios telefonspynės, kitur vis dar galima rasti ir labai senų domofonų. Bet vienoks ar kitoks, jis būtinai turi būti.

Kas yra telefonspynė?

Paprastai tariant – tai toks mygtukų rinkinys, kurį suspaudus tinkamai, įvedus slaptažodį, gali įeiti į užrakintą patalpą. Daugiabučių kontekste – į daugiabutį. Šiuolaikinės telefonspynės nebe atrodo kaip seni taksafonai ir nebereikia mygti didžiausių mygtukų. Viskas modernu,  yra sensorinės klaviatūros, tad net ir liestis neprireikia, tik leisti aparatui pajusti kūno šilumą. Dar galima turėti magnetinį raktą ir su juo naudotis telefonspyne. Jei ateinate į svečius – paskambinti ir laukti, kol po signalo pasigirs balsas žmogaus bute, į kurį einate.

Kokie būna telefonspynių tipai?

Pasivaikščioję po daugiabučių kvartalus galėtumėte suskirstyti patys. Cinikai galbūt suskirstytų į telefonspynes, kurios yra naujos, ir į siaubingas senas, sudėvėtas, su mygiamais didžiuliais metaliniais blokeliais telefonspynes, ant kurių nusitrynę dažniausiai spaudžiami mygtukai ir dėl to lengva atspėti kodą. Prekybininkai ir pardavėjai turbūt išskirtų du telefonspynių tipus: garso telefonsypnės – domofonai, ir vaizdo telefonspynės. Pastarosios dar ir apdovanotos vaizdavimo dovana, todėl atsistoję prie tokios ir paskambinę į butą, nosies nesikrapštykite – jus stebi slapta kamera.

Kokia yra  telefonspynės nauda?

Telefonsypnėms daugiabučiams  būtinos kaip pačios durys namui. Tai sistema, labai svarbi, siekiant saugumo. Juk jeigu durų nesaugos telefonspynė, teks kitaip jas rakinti. Nes nerakinant į namus prireiks tokių žmonių, kurių vieta kitur. Paprasta spyna yra nepatogus dalykas, nes reikia kišti raktą ir rakinti. O jeigu į svečius kažkas ateina – leistis iš 9 savo aukšto per visą laiptinę tam, kad atidarytumėte duris. Jau senokai sukurtos pirmos mechaninės telefonspynės daugiabučiams atsirado iš realaus poreikio patogios valdymo sistemos patekimo ir išėjimo iš patalpos. Šiuolaikinės jos aprūpintos  visais išmaniais ir saugiais elementais, todėl yra patrauklios bei itin patogiai valdomos.

Ką daryti, jei sugedo telefonspynė?

Telefonspynės remontas yra dalykas, kurio geriau neatidėlioti. Deja, dažnai žmonės nesikreipia pagalbos ir kenčia pypiančias duris ar apskritai neveikiančią telefonspynę bei palieka duris tik priremtas akmeniu. Tačiau juk tai tikrai nėra gera išeitis, tai nėra patogus pasirinkimas. Taigi, dėl telefonspynės remonto reikia kreiptis iškart į įmonę, kuri administruoja jūsų daugiabučio telefonspynių tvarkymą. Mažiau kaltinti kaimynams vieni kitus dėl to, kas sugadino, o greičiau ieškoti išeičių.

Kas nekviestas ateina prie telefonspynės?

  • Paštininkas. Kažkokiu stebuklingu būdu paštininkas visada sugeba įeiti į laiptinę laiku. Išties, jam bene vienam tai pavyksta taip sklandžiai.
  • Reklamos platintojas. O šie gudručiai irgi kartais įsmunka nepaisydami telefonspynės sistemos. Spėjama, kad jie dažniausiai tyko prie durų ir įeina tuomet, kai kažkas pro duris kaip tik išeina ir dar nebūna jų iki galo užvėręs.
  • Gal ir jums teko susidurti su Vilniaus senamiesčio apygardos rinkimų kampanijos dalyviais?
  • Na, šie geriau nepasirodytų, bet jie turbūt ir yra viena iš labiausiai tikslinių auditorijų, dėl ko žmonės nori apsaugoti daugiabučius.
  • Religinių bendruomenių atstovai. Jie ateina propaguoti savo idėjų, tačiau jūs to nepageidaujate.
  • Paprastai nepraeina telefonspynės.
  • Pasiklydę žmonės. Gal ir jūs esate kada paklydęs.
  • Jie žino kodą arba turi raktus.
  • Nekviesti svečiai.
  • Tikrintojai.
  • Apklausų atlikėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.