Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Populiarūs lietuviški vardai Irmantas ir Rimas: kam jie labiausiai tinka?

Irmantas, Rimas

Irmantas, RimasŽmogaus varda sjį lydį visą gyvenimą, ne retai mes tikime, kad jis gali net nulemti žmogaus likimą. Todėl vardui suteikiame labai daug reikšmės, o tėveliams, turintiems išrinkti vardus vaikams, kaskart ant pečių krinta itin didžiulė atsakomybė. Dažniausiai prieš gimstant kūdikiui, tėvai jau turi parinkę bent kelis jiems priimtinus variantus, o kartais apsispręsti padeda viena ar kita smulkmena, sužinoma atsitiktinai arba nelabai. Štai pavyzdžiui, jei manote, jog greitai gimsiančiam berniukui tiktų vardas Irmantas, Rimas, tačiau negalite apsispręsti, pateikiame gana plačius šių vardų aprašymus. Gal perskaičius šią informaciją taps lengviau.

Prasmėje užkoduotas likimas?

Itin lietuviškas ir ankščiau buvęs gana populiarus vardas Irmantas yra turtingas ir savo prasme. Pagal vardų žodyną, šis vardas gali reikšti irgi sumanus, irgi mąstantis arba gali būti tiesiog kildinamas iš žodžio manta, o tai reiškia turtą. Todėl šis vardas gali tikrai apdovanoti mažąjį berniuką. Tuo tarpu vardas Rimas, skirtingai nei Irmantas, yra gana ramus iš išlaikytas. Pagal prasmę jis reiškia rimtį ir simbolizuoja romumą. Taigi, šio vardo savininkas gali pasižymėti itin subtiliu išlaikymu, gebėjimu net sudėtingose situacijose išlaikyti rimtį ir elgtis blaiviai.

Archajiškumas

abu šie lietuviški vardai yra gana archajiški ir į mūsų laikus atkeliauja iš kitų amžių. Štai vyriškas vardas rimas kildinamas dar iš praėjusio amžiaus 4-ojo dešimtmečio, kai Lietuvoje pirmą kartą buvo pradėti vaikams duoti vardai rimas. Tuo trapu Irmantas šiek tiek vėliau – jis atsiranda 5-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Tiek Irmantas, tiek rimas, kaip vyriški vardai šiandien yra nepelnytai užmiršti skaičiuojant nuo praėjusio amžiaus paskutiniųjų metų, abu šiuos vardus vidutiniškai Lietuvoje tėveliai skiria 15 mūsų šalyje gimusių berniukų. Nors kažkada situacija buvo visai kitokia. Štai vardas Rimas kažkada buvo skirtas net 292 kartus per metus, o Irmantas – 152 kartus per metus.

Papildomos prasmės

Labai dažnai rinkdami vardus manome, jog vardo prasmė yra viska,s ką galime pasakyti apie vardą. Tačiau iš tiesų Lietuvoje, kur yra gana daug tikinčių žmonių, nemažai iš jų renkasi tik šventus vardus. Tai tokie vardai, kurie turi savo religinius globėjus. Pavyzdžiui Marija, Juozapas, Petras, Aloyzas. Manoma, jog vaikai su šventais vardais lengviau žengia gyvenimo keliu, nes už juos nuolat meldžiamasi, jų vardu tikintys žmonės siunčia geriausias mintis ir linkėjimus. Tiesa,Irmantas,Rimas nėra šventi vardai, tačiau juose galima įžvelgti ir kitų prasmių. Pavyzdžiui, Vardo Irmantas zodiako ženklas yra dvyniai. Jam tinka turkio spalva bei visi žali atspalviai, o šiam vardui priskiriamas vėdrynas ar gardenija. Ko gero, tai taip pat suteikia vardui daugiau prasmės ir gali padėti lengviau apsispręsti, ar šis vardas galėtų būti tinkamas Jūsų atžalai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.