Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ar gali būti Lietuvoje tvirtinami kitos valstybės dokumentai?

apostile

apostileJeigu trumpai – atsakymas vienareikšmis – ne. Jeigu išsamiai reiktų priminti, kad apostilė yra įgaliotos institucijos teikiama speciali pažyma, kuri liudija dokumento autentiškumą. Lietuvoje šį įgaliojimą turi užsienio reikalų ministerijos konsulinis departamentas. Kitose valstybėse, kurios yra pasirašiusios Hagos konvenciją, tokį įgaliojimą turi kitos institucijos.

Ne vienintelė institucija

Apostile pažymą galima gauti ne tik užsienio reikalų ministerijoje, bet ir vertimų biure bei diplomatinėse atstovybėse. Londone, Lietuvos ambasadoje tvirtinama apostille uk. Apostile pažyma gali būti tvirtinami oficialūs dokumentai, tokie kaip notariniai aktai, administraciniai dokumentai, valstybinių institucijų išduoti dokumentai, santuokos bei gimimo liudijimai, banko ir teismo išduoti dokumentai bei kiti.

Šalys prisijungusios prie hagos konvencijos apostile gali išduoti tik toje valstybėje, kurioje yra išduotas pats tvirtinamas dokumentas. Tai reiškia, kad dokumento gavėjo pilietybė neturi reikšmės apostilei išduoti. Todėl lietuviams tenka apostilės pažymų prašyti Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ar kitose, aktyviai ekonominiais saitais su prašančiuoju pažymos susietose šalyse.

Apostile ambasadose ar ministerijoje paprastai išduodama nuo dviejų iki penkių dienų. Vertimų biurai šią pažymą dažniausiai išduoda per parą (24 val.) ar kelias.

Mokesčiai

Apostile tvirtinamos pas notarą. Visa tai kainuoja. Iki dviejų dešimčių eurų kainuoja apostile uzsienio reikalu ministerija. Vertimų biure jau patvirtinta apostiles kaina – dvigubai mažesnė, t.y. dešimt eurų.

Jeigu norite patvirtinti dokumentą, kuris buvo išduotas iki 1991 m. to padaryti nepavyks. Dokumentai, kurie buvo išduoti iki mūsų šalies nepriklausomybės atgavimo turi būti pakeisti naujais, o tuomet patvirtinti pagal tai koks apostilė pavyzdys galioja reikiamai datai.

Būtina atvykti?

Lietuvos uzsienio reikalu ministerija apostile išduoda prašančiajam atvykus ir fiziškai pasirašius prašymo formą. Tuo tarpu, vertimo biuruose apostile pažyma gali būti patvirtinama ir išsiunčiama prašančiam paštu, t.y. nuotoliniu būdu. Todėl kartais tai sutaupo daug laiko ir visais atvejais tokia paslauga padeda sutaupyti nemažai pinigų.

Svarbu:

  • Pažymos išdavimo kaina nepriklauso nuo jos atsiėmimo savivaldybės. Todėl apostile vilniuje ir apostile kaune kainuos lygiai tiek pat.
  • Apostilė reikalaujama visose valstybėse, kurios yra pasirašiusios Hagos konvenciją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.