Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ratų guoliai, jų funkcija ir gedimai

rato guolis

rato guolisAutomobilis be ratų – ne automobilis, todėl tokie ratų elementai kaip rato varžtai, rato stebluė ir guolis susidėvėję turi būti keičiami naujais. Tik taip automobilio ratai bus geros būklės, ilgai tarnaus ir suteiks malonią bei komfortišką kelionę. Ratai turi būti gerai subalansuoti, kad suteiktų patogią kelionę ir dar svarbiau – užtikrintų saugumą. Žemiau pateiksime naudingos informacijos apie ratų guolius ir jų gedimus.

Pagrindinė ratų guolių funkcija – prie automobilio korpuso tvirtai laikyti ratus ir tuo pačiu metu leisti jiems laisvai suktis ir judėti, juk kitaip priveržti ratai negalėtų riedėti. Ratų guoliai gaminami įvairių dydžių ir skersmens bei storio, priklausomai nuo automobilio tipo ir modelio. Šios auto dalys taip pat skiriasi montavimo būdu – yra arba presuojami arba priveržiami varžtais ir po to presuojami.

Kaip ir visos automobilių detalės, ratų guoliai taip pat su laiku dėvisi ir ateina laikas juos pasikeisti naujais. Kad jūsų automobilio ratų guoliams artėja paskutinės dienos, gali išduoti įvairūs sklindantys garsai – ūžimas ar švilpimas. Jei sugenda priekinio rato guolis, jusite šiuos garsus ties posūkiais, o vėliau ir visada. Tai reiškia, kad būtinas rato guolių keitimas.

Jei delsiate taisyti savo ratų guolius, ratai pradeda klibėti, automobilis tampa nestabilus ir padangos dėvisi nevienodai, ką jau kalbėti apie dar garsesnius pašalinius garsus, trukdančius visos kelionės metu. Blogiausiu atveju kritinės būklės ratų guoliai gali lemti skaudžius įvykius ir avarijas kelyje.

Jei norite, kad jūsų automobilio ratų guoliai tarnautų ilgiau, turite pasirūpinti geru jų montavimu. Guolius reikia priveržti nei per daug, nei per mažai – tiksliai tiek, kiek reikia. Kitu atveju ratas atlaisvės ir vėl sukels įvairių problemų. Pastebėję aukščiau minėtus signalus, kad ratų guoliai gali būti susidėvėję, patariame nuvažiuoti į automobilių servisą apžiūrai.

Pigiausiosdalys.lt patrauklia kaina su akcija parduodami ratų guoliai, stebulės, varžtai , taip pat ir kitos automobilių dalys. Jeigu žadate keisti savo automobilio dalis, apsilankykite čia internetu, VIlniuje ar Šiauliuose  – čia rasite visas reikalingas kokybiškas dalis savo automobiliui pigiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.