Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Siaubo filmai vaikams – rodyti ar ne?

Kai 2016 metais pasirodė serialas „Keisti dalykai“ (Stranger Things), daugelis tėvų suglumo… Šis filmas tinkamas vaikams ar tai tik suaugusiems skirtas filmas, kur pagrindiniai herojai – vaikai? Toks pats klausimas kilo ir tiems tėvams, kurie nusprendė pasižiūrėti kitokį „kalėdinį“ filmą „Krampus“ (Crampus, 2015) apie blogąjį Kalėdų senelį. Abu minėti filmai yra patys tikriausi siaubo filmai, bet ar jie gali būti rodomi vaikams?

Iki 10 metų – jokių siaubo filmų!

Mokslininkų teigimu, vaikai iki 10 metų sunkiai suvokia ribas tarp pasakos ir realybės. Todėl rodyti jiems siaubo filmus labai pavojinga, nes tai gali turėti neigiamos įtakos jų psichikai ir auklėjimui. Vaikai gali nesunkiai „perkelti“ filme pamatytus siaubūnus į savo pačių gyvenimą.

Vyresni nei 10 metų vaikai yra linkę atskirti, kur čia kinas, o kur realybė. Ne veltui vieni iš baisiausių siaubo filmų yra sukurti kaip dokumentika, kur pats herojus pats viską filmuoja. Tai ištirpdo ribas tarp fantazijos ir realybės, todėl ir turi tokį didelį poveikį.

Siaubo filmai paaugliams

Siaubo filmai paaugliams yra kuriami iki šiol. Kadangi realybę nuo pasakos atskirti paaugliai gali, jiems dažnai nėra baisu matyti įvairius sužalojimus ir šlykštynes. Galbūt dėl šios priežasties paauglių siaubo filmuose pastebimas gana paprastas siužetas – paaugliai bėga, slepiasi, o juos kažkas gaudo ir žudo.

Taip gimė ne vienas jau dabar siaubo kino klasika laikomas filmas, toks kaip „Tai“ (IT), „Helouvynas“ (Halloween, 1976), „Košmaras Guobų gatvėje“ (1984), „Kerė“ ir t.t. Svarbu, kad paaugliai šiuose filmuose būtų jauni, simpatiški ir stilingai apsirengę…

Adrenalino vaikams nereikia

Siaubo filmai netinkami vaikams ir dėl savo fiziologinių pasekmių. Po siaubo filmo peržiūros suaugusiajam išsiskiria nemažai adrenalino, kurio pojūtis jaučiamas dar apie pora valandų po seanso. Vaikams tokie adrenalino antplūdžiai yra ne itin pageidautini. Jie tęsiasi kur kas ilgiau ir gali turėti neigiamų pasekmių.

Ar vaikai tampa agresyvūs peržiūrėję siaubo filmą? Gali taip pasirodyti, tačiau agresiją sukelia kiti dar gilesni dalykai, nei kelios valandos besitęsiančio adrenalino antplūdžio. Be abejo, tam tikri vaizdiniai gali turėti įtakos vaiko fantazijai, todėl jautresnių nervų vaikams visiškai nerekomenduojama žiūrėti siaubo filmų. Tai suaugusių žmonių sritis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.