Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Šis tas apie verslo liudijimą

verslo liudijimas

verslo liudijimasNorinčius pradėti savarankiškai verstis ekonomine veikla sudomina verslo liudijimas. Tai yra dokumentas, už kurį sumokėjus galima skelbti veiklos startą.

Verslo liudijimas įdomus būtent tuo, kad pajamų mokestis yra fiksuotas. T. y. nesvarbu, kiek pajamų gaunama, dokumento kaina vis tiek tokia pat. Tačiau svarbu paminėti, kad yra griežtai išskirtos veiklos rūšys. Negalima vykdyti bet kokios veiklos, atliekami darbai turi atitikti klasifikatoriuje nurodytas rūšis. Jei konkreti sritis neišskirta, vadinasi, reikės steigti kitokio tipo įmonę.

1 metai – toks yra ilgiausias verslo liudijimo išdavimo laikotarpis. Koks trumpiausias? 5 dienos. Išimtis – verslo prekybos liudijimai, kurie gali galioti net ir 1 dieną.

Minėtinas privalumas – nesudėtinga buhalterinė apskaita. Pildomas pajamų ir išlaidų žurnalas; jei pirkėjas pageidauja, išrašomi pirkimo-pardavimo kvitai.

Verslo liudijimas tinkamas, jeigu asmuo nėra PVM mokėtojas. Tačiau netinkamas galvojant apie didmeninę prekybą. Taip pat negalima verstis ta veikla, kuri yra licencijuojama.

Viena iš įdomesnių temų – ar pasikliauti sumąstyta idėja ir vietoje samdomo darbo rinktis verslą? Juk tuomet, kai darbas netenkina, nuosavas verslas atrodo patrauklus variantas. Vis dėlto negalime skatinti nei vienos, nei kitos krypties sprendimo. Nes tai labai priklauso nuo konkrečios situacijos. Juk ir noras pradėti savarankišką ekonominę veiklą vienais atvejais labiau pamatuotas, daug geriau apgalvotas nei kitais.

Panašiai galima kalbėti ir apie kitas veiklos formas – MB, UAB ir kt. Visais atvejais yra ką apsvarstyti, nesvarbu, apie kokią konkrečiai sritį mąstoma. Na, o bet kokia informacija (teisinė, kitų įmonių vadovų nuomonės ir kt.) yra aktuali, padedanti ne tik susiorientuoti, bet ir planuoti. O planavimas, kaip tikriausiai žinote, yra labai svarbus – juk ne veltui sudaromi gana didelės apimties planai, kaip veikla turėtų būti vystoma.

Dar vienas įdomus dalykas – patirtis. Tai, ką žmonės pasakoja, tarsi perduodama klausytojui. Jei verslininko patirtis negatyvi, greičiausiai ir patys imsite abejoti, ar pasukti tuo savarankiškos veiklos keliu, ar visgi ne. Na, o pozityvi patirtis, galima sakyti, motyvuoja. Patarimas – atsižvelgti į nuomones, bet vadovautis savo galva.

 

 

 

 

1 thought on “Šis tas apie verslo liudijimą

  1. Puikiai pasakyta, kad steigiant savo verslą reikia vadovautis savo galva. Žinoma, labai patarčiau kreiptis į profesionalus, pieš pradedant verslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.