Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Trumpųjų kelionių idėjos – 5 kryptis, kurias privalote aplankyti

Grand SPA Lietuva

Grand SPA LietuvaPripažinkime, kartais taip norisi atitrūkti, tačiau pasitaiko, jog tam daug laiko nėra, o per savaitgalį reikia ne tik pailsėti, bet ir atlikti darbus, kurių nespėjama padaryti užvėrus darbovietės duris. Tad siūlome jums idėjas, kur galite turiningai praleisti vieną dieną keliaujant Lietuvoje – ir pailsėsite, išsivaduosite nuo rutinos, ir liks laiko svarbiems reikalams! Žinoma, čia neįtrauktos tokios vietos, kaip poilsis masažo kabinete ar SPA procedūros, tačiau norint suderinti kelis atsipalaidavimo variantus, galima pakeliui užsukti ir į saloną ar viešbutį, pavyzdžiui, „Grand SPA Lietuva“, „Vytautas Mineral SPA“ ar pan., o gal padaryti šį pasilepinimą dienos pabaigoje, ypatingai užbaigiant visą kelionę.

  1. Šiaurės ir Vakarų Lietuvos grožybės

Jeigu gyvenate Žemaitijoje arba kaip tik esate retas svečias šiame regione, rekomenduojame artimiau susipažinti su dvarų, rūmų ir parkų ansambliais: Rietave ir Plungėje esantys Oginskių rūmai, Kretingos Tiškevičių rūmai bei gražusis Lurdas… O ką jau kalbėti apie visas legendas, grafų dinastijas bei kvapą gniaužiantį horizontą – nusimato kelionė, kurios metu ne tik paganysite akis, bet ir sužinosite daug įdomiosios istorijos. Norintys romantiškai praleisti dieną gali nuvykti ir iki Neringos, Palangos ar Klaipėdos ir saulę palydėti jūros fone.

  1. Sūduvos krašto atradimai

Suvalkija garsėja tiek įsimintinais peizažais, tiek unikalia architektūra, tad susipažinti su gamtos ir žmogaus kūriniais verta kiekvienam! Šiame krašte aplankykite Liškiavą – joje rasite ypatingo grožio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, o vėliau galite užsukti į vos už 14 km nuo miestelio įsikūrusią Merkinę, kurioje akis pamalonins vaizdas nuo apžvalgos bokšto, o smalsumą patenkins etnografijos ir genocido muziejai bei stebuklingoji Merkinės piramidė. Norintys ne tik vaizdų, bet ir pramogų, užsukite į Druskininkus (ką juose veikti, galite paskaityti ką juose veikti, galite paskaityti čia). Taip pat nepamirškite ypatingojo Punios piliakalnio bei Velnio duobės – tai objektai, dėl kurių išties verta keliauti.

  1. Netoli sostinės

Vilniaus miesto gyventojai, ketinantys geriau pažinti miestą, arba sostinės kaimynai, įsikūrę aplinkiniuose miestuose, Vilniuje ras ypatingo dėmesio vertų objektų – nuo senamiesčio ir centrinių gatvių iki Belmonto, Pučkorių atodangos ar Markučių parko su A. Puškino muziejumi priešakyje. Na o planuojantys vykti už miesto ribų, gali vykti į legendomis apipintą Kernavę ar Trakus.

  1. Nepakartojama Aukštaitijos gamta

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje kiekvienas atvykusysis pasijus tarsi kosmose – čia susipažinsite su eiliniam žmogui menkai pažįstamu ir tokiu paslaptingu dangumi, jo reiškiniais ir mistiniu grožiu. Kaip bebūtų, Aukštaitija labiausiai pagarsėjusi ežeringu kraštovaizdžiu ir užburiančia gamta – Nacionalinis parkas jau tapo savotišku lietuviškuoju rojumi ant žemės, kurį paįvairinti galima mokymusi kepti šakotį. Neprasukite ir pro žmogaus kūrinius – vieną seniausių medinių bažnyčių Palūšėje, bitininkystės muziejų, Ginučių vandens malūną ar Ladakalnį, nuo kurio atsiveria 6 ežerų vaizdas ir kuris kasmet vis labiau gražinamas bei patogiau pasiekiamas turistams.

  1. Vidurio Lietuva

Šis kraštas gali pasigirti vienu turtingiausių dvarų palikimu: Taujėnų dvaras, Siesikų rūmai, Lėno ežero krantą puošiantis A. Smetonai dovanotas dvaras ir parkas, Vaitkuškio dvaras bei dar beveik 20 architektūrinių objektų. Norintys daugiau kultūrinio pasimėgavimo, gali prasukti pro Senąjį Ramygalos malūną, kuriame mokomasi kepti kaimišką ragaišį, Krekenavos regioninį parką (parko lankytojų centre pamatysite išskirtinę ekspoziciją), ar Upytės Linų muziejų, kuris įsikūręs 1880 metais pastatytame Stultiškių vėjo malūne.

2 thoughts on “Trumpųjų kelionių idėjos – 5 kryptis, kurias privalote aplankyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.