Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Vairavimo kursai Vilniuje: motociklo vairavimo sunkumai

vairavimo kursai Vilniuje

vairavimo kursai VilniujeNuolatos modernėjančioje visuomenėje vairuotojo pažymėjimas suvokiamas kaip savaime suprantamas ar net būtinas elementas. Atlikti tyrimai patvirtino, kad asmenų, turinčių B kategorijos vairuotojo teises, skaičius nuolatos auga. Kyla ir A kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimo poreikis. Tiesa, priešingai nei B kategorijos kursai, A kategorijos vairavimo kursai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose sutraukia itin vyrišką auditoriją.

A kategorijos vairavimo kursai paremti gerai žinoma tvarka – būsimasis motociklo vairuotojas turi išlaikyti teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus. Teorinių žinių patikra daugeliui vairuotojų atrodo kur kas lengvesnė ir mažiau klausimų kelianti užduotis. Pirmiausia, didžioji dalis būsimų motociklų vairuotojų jau turi B kategorijos teises, todėl teorinis egzaminas yra pažįstamas ir nesudėtingas. Be to, skirtingų kategorijų egzaminai yra labai panašūs – 23 klausimai yra susiję su bendraisiais vairavimo principais ir tik 7 jų atsižvelgia į konkrečios kategorijos specifinius reikalavimus.

Daugiausiai sunkumų kelia praktinis vairavimas, kadangi motociklininkas nuo pirmosios praktinio vairavimo dienos turi tai daryti savarankiškai. Nesvarbu, kokia yra jūsų vairuojamo motociklo galia,visiems vairuotojams skiriamos vienodos užduotys. Svarbiausi reikalavimai yra gebėjimas valdyti motociklą, kai šio variklis yra išjungtas, stumti transporto priemonę atbulomis, apsukti motociklą aštuoniukės simboliu, išlaikyti lėto važiavimo rimtį siauroje juostoje, apvažiuoti numatytą kliūtį, atlikti itin mažo spindulio posūkius ir greitai sustoti tiksliai nurodytoje vietoje. Minėtosios užduotys užtikrina puikius vairavimo įgūdžius miesto gatvėse. Deja, valdyti sunkiai sveriančią transporto priemonę nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl siekdami aukščiausių rezultatų, privalote klausyti visų instruktoriaus nurodymų ir patarimų.

Statistika rodo, kad A kategorijos vairavimo egzaminą išlaiko kur kas daugiau asmenų nei B kategorijos egzaminą. Šį skirtumą lemia vidinė vairuotojų motyvacija. B kategorijos vairavimo kursai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pasirenkami ne vien iš didelio noro vairuoti, bet ir dėl to, kad vairuotojo teisės reikalingos studijoms, darbui ar bendram asmeniniam įvaizdžiui. Tuo tarpu motociklų vairuotojai turi itin stiprią vidinę motyvaciją, skatinančią juos tobulėti ir mokytis. Vairavimo mokyklos instruktoriai tvirtina, kad būsimieji vairuotojai skiria itin daug laiko savarankiškam mokymuisi ir papildomoms pamokų valandoms.

Jei norite sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminą, skirkite laiko tinkamos vairavimo mokyklos pasirinkimui. Nepamirškite – tik kompetentingi dėstytojai ir profesionalūs instruktoriai išmokys valdyti sunkiai pasiduodančią transporto priemonę, išlaikyti rimtį ir efektyviai spręsti stresines situacijas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.