Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip teisingai valyti dantis?

tinkama dantų priežiūra

tinkama dantų priežiūraŽinoma, kiekvienas iš mūsų žinome, kad dantų priežiūra ir kasdienė burnos higiena yra labai svarbus dalykas. Atsaini dantų priežiūra ir dantų valymo klaidos gali lemti ne tik dantų skausmą, bet ir rimtus dantų bei dantenų susirgimus. Taigi to, kad žinome, jog dantis reikia valyti ir prižiūrėti, neužtenka. Reikia priežiūrą taikyti tinkamai ir paisant tam tikrų taisyklių.

Odontologai pastebi, kad nemažai žmonių nors ir valo dantis reguliariai, tam skiria per mažai laiko arba taiko netinkamus dantų valymo metodus. Todėl taisykles, kaip reikia tinkamai valyti dantis, naudinga laikas nuo laiko pasikartoti. Neverta ir pasiteirauti odontologo ar paprašyti retkarčiais priminti taisyklingo dantų valymo taisykles.

 1. Dantis reikia valyti bent du kartus per dieną. Geriausiai tai daryti ryte po valgio ir vakare prieš einant miegoti.
 1. Dantų šepetėlius reikia keisti reguliariai, atnaujinant visos šeimos dantų šepetėlius kas tris mėnesius. Atminkite, kad reikia rinktis dantų šepetėlį pagal savo dantų būklę ir geriausiai, jei visi namiškiai savo dantų šepetėlius laiko atskirai uždengtus ir apsaugotus nuo aplinkinių bakterijų bei nešvarumų.
 1. Dantis valyti reikia tik su sudrėkintu dantų šepetėliu.
 1. Bakterijoms pašalinti ir dantis išvalyti pakanka net nestoro dantų pastos sluoksnio ant šepetėlio.
 1. Dantų valymą reikėtų pradėti nuo viršutinių dantų. Geriausiai pirmus valyti tolimiausius – krūminius dantis.
 1. Teisingai pasirinkite dantų valymo kryptį. Patogiausiai pradėti valyti tolimiausius dantis kairėje ir po truputį keliauti į dešinę pusę.
 1. Dantų valymui nepamirškite pasirinkti tinkamą šepetėlį ir jį taisyklingai laikyti. Efektyviai valysite dantis jei Jūsų šepetėlio galvutė apgaus bent 2 ar tris dantis vienu metu.
 1. Dantų šepetėlis valymo metu turi būti laikomas horizontaliai, o dantys valomi sukamaisiais judesiais. Valymo metu dantų šepetėlio šereliai turi apgaubti visą danties paviršių ir šiek tiek liesti dantenas.
 1. Nenaudokite per daug jėgos, bet ir nevalykite dantų per silpnai. Teisingas spaudimas yra toks, kai dantų šepetėlio šereliai šiek tiek sulinksta, tačiau neišsiskečia į visas puses.
 1. Kiekvienas dantis turi būti valomas atskirai. Dažnai žmonės spėja išsivalyti dantis per minutę ir net trumpiau. Tačiau specialistai pabrėžia, kad tinkamo dantų valymo metu kiekvienam dantukui reikia skirti bent po 10 sekundžių ir tuo metu atlikti bent 20 sukamųjų judesių.
 1. Nepamirškite valyti ne tik dantų išorės, bet ir vidinės puses bei viršutinės dalies.
 1. Išvalę dantis nuvalykite apnašas nuo liežuvio ir skruostų. Tuomet išvalykite tarpdančius, panaudoję tarpdančių siūlą.
 1. Galutinai išvalysite dantis, kai praskalausite burną skalavimo skysčiu. Jis pagamintas taip, kad pašalina visus likusius nešvarumus, kurių nepavyko pasiekti ar išvalyti dantų valymo metu.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.