Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Verslo paskolų poreikis išaugo 5 kartus

paskolos

paskolos 

Alternatyvių finansavimo šaltinių ir bankų atstovų nuomone, šiuo COVID-19 protrūkio metu ypač išaugo verslo paskolų poreikis. Vis tik bankai, siekdami užtikrintumo, nenoriai skolina smulkioms ir vidutinėms įmonėms, todėl šios kreipiasi į kitus finansavimo šaltinius.

Daug mažesnių įmonių visiškai nebuvo pasiruošę karantino laikotarpiui, jos neturi santaupų juodai dienai, todėl vienintelis būdas išlikti – verslo paskolos.

Kai kurie alternatyvaus finansavimo įmonių atstovai sako, jog 2020 m. kovo pradžioje ir iki dabar gauna 4-5 kartus daugiau užklausų iš verslų, dėl kreditų. Tačiau gali patenkinti tik du kartus daugiau prašymų. Įmonės dažnai prašo kredito atsiskaitymui už prekes. Jei iki karantino atsiskaityti buvo galima per 30 dienų, tai dabar norima gauti avansą už parduodamas žaliavas. Taigi, pasikeitus apmokėjimų įpročiams, kreditai tampa vienintele galimybe įsigyti prekių.

Finansų ministerijos ir INVEGA pagalba verslui

Lietuvos Finansų ministerija, kartu su INVEGA, vadovaudamasi ekonomikos skatinimo ir pagalbos verslui planu, ieško sprendimų dėl valstybės garantijų suteikimo, sąlygų išplėtimo garantuojant paskolas. Plane numatyta, kad 3 mėnesių laikotarpiu valstybė padės išsaugoti darbo vietas įmonėse, padengiant prastovos išmokos dalį darbuotojams.

Verslo paskoloms kompensuoti numatytos 3 priemonės

Pagal naują planą nutarta skirti 1 mlrd. eurų paketą, kuriuo valstybė rems verslą. Numatytos 3 pagrindinės priemonės: bus suteiktos garantijos kreditams, atsiras paskolų atostogos, bus teikiamos lengvatinės verslo paskolos.

Pagal šiuos nuostatus, jei įmonė anksčiau neturėjo sunkumų, o COVID-19 protrūkio metu apyvarta nukrito iki 60 procentų, ji gali kreiptis į finansų įstaigas, kurios paskaičiuos, kiek lėšų reikia įmonei per mėnesį ir kas mėnesį išmokės tą sumą. INVEGA sugrąžins finansų įstaigoms šias verslo paskoloms skirtas lėšas.

Paskoloms ir lizingo sandoriams valstybė skiria 500 mln. eurų paketą.

Verslo paskolų atostogų planas numato, kad finansų įstaigai atidėjus paskolos ar lizingo mokėjimą iki 6 mėnesių laikotarpiui, INVEGA finansuos šioms įstaigoms 100 procentų palūkanų. Palūkanoms kompensuoti numatyta 23 mln. eurų, o kompensacijos bus išmokamos kas mėnesį.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.