Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Veterinarijos klinika Vilniuje apie ežių auginimą: ką turi žinoti šeimininkai?

veterinarijos klinika Vilniuje

veterinarijos klinika VilniujeEžių auginimas Lietuvoje vis dar kelia gana daug klausimų, tuo tarpu užsienio valstybėse, pvz., Didžiojoje Britanijoje, JAV ar Kanadoje, ežiai yra gana populiarūs naminiai gyvūnai. Čia kuriamos modernios ežių veisyklos, auginančios naminius ežius. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo sulaukia mažieji Afrikos pigmėjiniai ežiai. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad ežių auginimas – itin atsakingas žingsnis, reikalaujantis ypatingo mūsų dėmesio ir rūpesčio.

Ežiukų auginimas namų sąlygomis

Apskritai ežio auginimą namų sąlygomis veterinarai vertina gana skeptiškai. Pirmiausia, mūsų kraštuose augantys ežiukai yra laukiniai gyvūnai, todėl jų uždarymas jiems sukelia daug streso. Jei norite priglausti laukinį ežį, geriausia rinktis silpną ar sužeistą gyvūną, kuriam akivaizdžiai reikalinga pagalba. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad ežiukai yra visaėdžiai, todėl juos galima šerti sliekais, mėsa ar daržovėmis. Jei artėja šaltasis metų laikas, padėkite ežiukui užmigti. Geriausia – perkelti mažylį į rūsį, kuriame galite įrengti nedidelį guolį. Pavasarį ežiuką pažadinkite, pamaitinkite ir paleiskite į laisvę.

Jei ežiuko paleisti nenorite, t. y. norite jį ir toliau auginti, pirmasis jūsų darbas – sukurti pakankamai šiltą aplinką. Jei kambario temperatūra nukris žemiau 9 laipsnių, ežiukas ruošis žiemos miegui. Tiesa, jei patalpos temperatūra yra pakankamai aukšta, o ežiukas turi užtektinai maisto, žiemos miegu jis gali ir neužmigti. Gyvūną laikykite jaukiame aptvare, tvirtoje dėžėje ar narve. Ežiukai aktyviausi būna tamsiuoju paros metu, tačiau ir dieną ežiukai mėgsta pajudėti, todėl jiems būtina palakstyti lauke ar kambaryje. Nepamirškite, kad ežiukai gana greitai susipurvina ir apsivelia dulkėmis, todėl juos būtina reguliariai prausti. Naudokite akių negraužiančias priemones.

Dažniausios ežiukų ligos

Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad ežiukai gana dažnai serga, todėl gerai jų savijautai būtinas ypatingas šeimininkų dėmesys. Vienas dažniausių ežiukų sveikatos sutrikimų yra prasta mityba arba vandens trūkumas. Minėtąją problemą galite įtarti, jei dienos metu gyvūnas pasidarė kur kas aktyvesnis – gali būti, kad ežiui šalta, todėl judėdamas jis bando sušilti. Jei gyvūno koordinacija yra netaisyklinga, gali būti, kad gyvūnas badauja. Tokiu atveju duokite gyvūnui šilto vandens su šaukštu cukraus ir šaukštu druskos. Jei gyvūnas nesustiprėja, vežkite jį pas veterinarą.

Dar viena dažna problema – žaizdos. Jei ežiukas susižeidžia, pažeistą vietą praplaukite šiltu vandeniu su mažu kiekiu druskos arba naudokite priemones žaizdoms valyti. Jei žaizda didesnė, gyvūną vežkite į veterinarijos kliniką, kadangi pažeista vieta gali būti užkrėsta. Gyvūnėlis gali turėti ir parazitų – jei pastebėjote erkę, pašalinkite ją naudodami pincetą. Jei ežiukas turi blusų, pasitarkite su veterinaru dėl tinkamiausio augintinio gydymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.