Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

VšĮ steigimas ir renginių organizatoriai

VšĮ steigimas

VšĮ steigimasViešoji įstaiga – ne pelno siekiantis darinys. Kartais tai skamba labai kontraversiškai, nes VšĮ gauna milijoną eurų pelno. Kas tai? Apgaulė ar nesusipratimas? Padiskutuokime apie tai plačiau.

VšĮ steigimas yra gana paprastas procesas ir bet kas gali ją įkurti asmeniškai ar per profesionalus – finansų konsultantus ar teisininkus. Net ir steigiant su profesionalių finansininkų pagalba, kaina yra labai nedidelė – vos 179 eurai.

VšĮ dažnai stiegia kelių sričių suinteresuoti asmenys:

  1. Sveikatos apsauga. Dažniausiai dalininku yra valstybė ar savivaldybės. Čia viešasis interesas yra labai aiškus – gydyti žmones.
  2. Labdara ir parama. Dalininkai nori susiburti į tam tikras paramos bendruomenes, kurios padeda įvairių sluoksnių visuomenės nariams. Tarp tokių gali būti net ir daugiabučio gyventojai, kurie sukuria viešąją įstaigą tam, kad iš gautų 2% nuo GPM galėtų apsitvarkyti savo daugiabučio namo apylinkes, įrengti vaikų žaidimo aikštelę, lauko treniruoklius, užlopyti kelias duobes, pasodinti medžių ir t.t.
  3. Renginių organizatoriai. Žmonės, organizuojantys tam tikrus renginius.

Ties šia vieta reiktų stabtelti. Renginių organizatoriai laisvai steigia VšĮ ir gauna milijonus eurų pelno per metus. Kas toliau?

Viskas vykdoma visuomenės labui. Kiekvienas renginys turi šviečiamąjį pobūdį, siekia atkreipti dėmesį į tam tikras socialines problemas. Taip pat tai reginys bendruomenei. Kai kas tokiu būdu organizuoja įvairius konkursus, kurių nugalėtojai gauna rėmėjų įsteigtus prizus.

Ar vestuvės yra šviečiamasis renginys? Tikrai ne!

Ar seminarų ciklas jauniesiems verslininkams apie verslo organizavimo ypatumus, įmonių steigimą, buhalterinę apskaitą ir kitus verslui reikalingus dalykus yra šviečiamasis renginys? Neabejotinai TAIP!

Nors takoskyra labai trapi tarp komercinių ir nekomercinių renginių, iš renginių organizavimo uždirba visi. VšĮ pagal veiklos įstatus gali samdyti ne tik direktorių ar buhalterį, bet ir kitus darbuotojus, mokėti jiems atlyginimą. Tiesa, dalininkai negauna jokio pelno. Jis turi būti investuojamas į tolimesnius VšĮ projektus. Tokiu būdu pelnas atitenka darbuotojams už atliktą darbą. Aišku, darbuotojai ir dalininkai gali būti vienas ir tas pats. Taip kyla daug klausimų, ar iš tikrųjų kai kurie renginių organizatoriai nesiekia pelno?

VšĮ steigimas yra tik pirmas žingsnis link renginių organizavimo verslo. Aišku tam tinka ir Mažoji Bendrija, tačiau vis dar populiaru steigti viešąsias įstaigas renginiams organizuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.