Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

5 lankytinos vietos Vilniuje, į kurias privalu užsukti ne kartą

Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Ir iš tiesų! Visas tas nemalonus pandeminis reikalas gerokai sujaukė kiekvieno mūsų gyvenimus, tačiau, kita vertus, atvėrė ir naujas galimybes. Vienas puikiausių pavyzdžių – kelionių sritis. Jei anksčiau lankytinos vietos Vilniuje domino tik palyginti nedidelę tikslinę grupę, tai šiandien, tikėtina, sostinė bei kiti šalies kampeliai iš naujo yra atrandami ir tų, kurie iki šiol mieliau leisdavosi į pažintį su tolimiausiomis pasaulio šalimis.

Paruošėme jums trumpą „paruoštuką“, į kokius objektus, nors, tikriausiai, daugeliui jau puikiai žinomus, sugrįžti verta dar ir dar kartą.

Gedimino pilis

Navigacijoje suvedę „Arsenalo g. 5, Vilnius“, atvyksite ne kur kitur, o į Gedimino pilį. Visai neseniai buvo iškilusi reali grėsmė, jog šio, Lietuvai itin svarbaus objekto, dėl slenkančių kalno šlaitų, gali nebelikti (iš tiesų, nėra nieko amžino…). Tad, jei tik situacija leidžia, šį objektą karts nuo karto aplankyti tikrai privalu.

Valdovų rūmai

Palyginti neseniai, 2013 metais, gyventojų lankymui atidaryti Valdovų rūmai, kuriuos rasite adresu Katedros g. 4. Tai – objektas, atstatytas buvusios Vilniaus žemutinės pilies komplekso vietoje. Valdovų rūmuose nuolat veikia įvairios ekspozicijos, tarp kurių sau įdomių gali rasti kiekvienas.

Televizijos bokštas

Atvykus adresu Sausio 13-osios g.10, jūsų kelionės tikslas bus akivaizdus. Čia išvysite aukščiausią Lietuvoje bei 8-tą pagal dydį Europoje televizijos bokštą, kurio „ūgis“ – net 326,5 m. Jei jums „nuskilo“ su giedru oru, pro TV bokšto apžvalgos aikštelėje esančio restorano langus galėsite mėgautis tikrai įspūdingu vaizdu – Vilnius kaip ant delno.  Kita vertus, net ir debesų šydas įspūdžių nesumažins!

Barbakanas

Jei imperatoriui Napoleonui Bonapartui būtų „išdegęs“ jo planas, tikėtina, Maironio g. 8 šiandien rastume tik kuklią informacinę lentelę…Tačiau, kad ir koks didingas pastarasis veikėjas buvo, šv. Onos bažnyčios jam išsinešti nepavyko. Šis gotikinio stiliaus šedevras prikausto akį kiekvieną kartą ir, tikriausiai, tai yra vieni žinomiausių šalies maldos namų.

Užupio rajonas

Kaip viskas keičiasi…Tai puikiai iliustruoja Užupio rajonas, kadaise buvęs neturtingųjų gyvenamoji vieta, o šiandien, priešingai, siejamas su pasiturinčiąja klase, bohemijos ir meno pasauliu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.