Apie išmaniuosius telefonus akiratį praplečiantys faktai

Vos per kiek daugiau nei dešimtmetį išmanieji telefonai nuo prabangos detalės tapo tikrų tikriausia būtinybe. Šiandien daugeliui vartotojų jie sugebėjo pakeisti laikrodžius, kameras, fotoaparatus ir netgi kompiuterius ar televizorius, o ką jau kalbėti apie tai, kad šiuolaikiniai telefonų dėklai (https://priedaimobiliems.lt/30-telefonu-deklai) padeda išmaniuosius telefonus paversti ir labai puikiomis stiliaus detalėmis. Todėl, kai išmanieji telefonai šiandien tapo tokie svarbūs ir tarytum nepakeičiami, kaipgi galėtume be jų gyventi?
Kaip bebūtų, nors išmanieji telefonai tapo ne pasirinkimu, o būtinybe, tikrai ne kiekvienas vartotojas apie juos galėtų pateikti pakankamai įdomių ir naudingų faktų. Todėl https://priedaimobiliems.lt atrinko keletą galbūt daugeliui dar negirdėtų faktų apie kasdien mūsų naudojamus išmaniuosius telefonus.
„Google“ nesukūrė „Android“
Pastaruoju metu dauguma vartotojų, kurie išgirsta kalbant apie „Android“ operacinę sistemą, akimirksniu ima ją sieti su „Google“ kompanija. Tačiau nors šiandien tai yra šios technologijų milžinės produktas, vis dėlto „Android“ OS pradėta kurti startuolio. Pagrindinis tikslas tuo metu buvo sukurti operacinę sistemą, kuri būtų naudojama skaitmeniniuose fotoaparatuose, suteikiant jiems prieigą prie įvairių kompiuterinių paslaugų. Tuo tarpu „Google“ šio startuolio produktą įsigijo 2005 m. už viešai neįvardytą sumą, nors manoma, kad pasiūlyta kaina buvo apytiksliai 50 mln. USD.
Kas atsirado pirmiau – „iPhone“ ar „iPad“?
Turbūt daugelis iš jūsų nė nedvejodami pateiktų vieną ir tą patį atsakymą – „iPhone“! Tačiau tik nedaugelis žino, kad nors „iPad“ rinką pasiekė vėliau nei „iPhone“, planšetė iš tikrųjų buvo pirminis „Apple“ kompanijos projektas ties kuriuo jie dirbo – anksčiau nei jie nusprendė savo idėjas pritaikyti išmaniajam telefonui sukurti. Styvas Džobsas pasakojo, kad jie sugalvojo sukurti liečiamą ekraną ir praėjus šešiems mėnesiams jiems pavyko tai padaryti. Tuomet jis pagalvojo, kad tokį ekraną jie galėtų panaudoti kurdami telefoną, todėl planšetės kūrimo idėją pastūmė į šalį ir pradėjo kurti pirmąjį „iPhone“ išmanųjį telefoną.
Išmanieji telefonai gali stebėti širdies ritmą
Šiandien išmaniųjų prietaisų pagalba galima išvengti būtinybės pasitelkti daugybę skirtingos medicininės įrangos. Jei turime išmanųjį telefoną, kuriame veikia mobilioji programėlė, galime lengvai stebėti savo širdies ritmą per mūsų odą. Tokiu atveju mums tereikia savo pirštą parodyti priešais išmaniojo telefono kamerą, o tuomet mobilioji programėlė sugeba aptikti net menkiausią odos spalvos pasikeitimą, kai kraujas teka per mūsų pirštą. Kas gali būti technologiškai pažangiau?
„Android“ telefonai padeda „Google“ sekti eismą
Daugybė išmaniųjų telefonų, veikiančių su „Android“ operacine sistema, vartotojų bene kasdien naudojasi „Google Maps“ mobiliąja programėle. Tačiau dauguma nežino, jog „Google“ informaciją, kurią gauna iš „Android“ vartotojų, pasitelkia vertindami eismo greitį ir patį eismą. Visa tai yra daroma naudojantis kiekviename išmaniajame telefone integruota GPS įranga. Žinoma, tai gali skambėti, kaip vartotojų privatumo pažeidimas, tačiau „Google“ kompanija savo vartotojus patikina, kad jų sistema automatiškai ištrina automobilių kelionės pradžią ir pabaigą, tokiu būtu užtikrinant, kad pašaliniai asmenys negalėtų suprasti, kur keliauja konkretus automobilis. Kaip bebūtų, tai tikrai nėra vienintelė informacija, kurią fiksuoja šiuolaikiniai išmanieji telefonai, todėl visuomet yra naudinga susipažinti su tokių kompanijų kaip „Google“ ar „Apple“ politika.
Išmanieji telefonai nuskaito prekių kodus
Visi žinome, kad išmanieji telefonai šiandien gali nuskaityti QR kodus. Tačiau ar žinojote, kad savo išmaniuoju telefonu jūs taip pat galite nuskaityti ir parduotuvėje siūlomų prekių kodus (brūkšninius BAR kodus)? Tokia galimybė palengvina kainų palyginimą ir taip pat prekių likučio valdymą parduotuvėse. Tokiomis funkcijomis šiomis dienomis naudojasi daugybė išmaniųjų telefonų vartotojų.