Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ar po euro pabrangs butai Vilniuje?

butai Vilniuje

butai VilniujeVisa Lietuva ir jos gyventojai su nerimu laukia didžiųjų žiemos švenčių, mat išmušus vidurnakčiui Naujųjų metų naktį akimirksniu tapsime euro zonos nariais. Verslininkai tam ruošiasi jau seniai, tačiau paprastam žmogui dar vis sunku pasitikėti, kad vieną dieną šalyje cirkuliuojantys pinigai kitą dieną jau bus kiti. Ypač daug galvos skausmo šis klausimas atnešė tiems gyventojams, kurie ruošiasi įsigyti nekilnojamąjį turtą, kitus brangius pirkinius. Daugelis jų svarsto, ar butai Vilniuje ar kitame mieste neparbrangs įvedus eurą?

Ekonomistai vieningai tvirtina, jog kainos turėtų išlikti tokios pačios ir NT rinka neturėtų pajusti didelių pokyčių po euro įvedimo. Neva tai byloja kitų užsienio šalių patirtis. Tačiau paprasti gyventojai baiminasi, mat jau dabar stebi maisto prekių ir paslaugų kainų padidėjimą. Tuo tarpu, jei butas ar namas pabrangs nors ir keliais procentais, pojūtis bus ne toks ir mažas.

Kaip elgtis, kad neapsigautumėte? Sekite butų kainas jau dabar, jei manote, kad butai Vilniuje Jums bus aktuali prekė kitąmet. Geriausiai jau dabar stebėti rinkos pokyčius, kad žinotumėte, kokios iš tiesų yra realios kainos. Atėjus laikui įsigyti naują būstą, jau žinosite, kiek maždaug pinigų turėtumėte jam skirti. Jei pasitaikys taip, kad pasipelnyti norintis pardavėjas pakels kainą, galėsite jam argumentuotai atkirsti, kad jo siūloma kaina nelogiška.

Kita vertus, NT ekspertai jau dabar prasitaria, kad metų pabaiga kaip reikiant kilstelėjo butų kainas jau  dabar. Tam priežastis buvo gyventojų panika dėl kainų kilimo kitais metais. Visgi nemažai žmonių nusprendė nelaukti kitų metų ir pirkti būstus ankščiau. Tačiau dėl to jie nepasivargindavo derėtis ir dažniau sutikdavo įsigyti būstą už didesnę kainą. Tai reiškia, jog turėdami galimybę sutaupyti ir nusiderėti, jie ja nepasinaudojo, bijodami prarasti pardavėjo pasiūlymą. Tai natūraliai šiek tiek kilstelėjo daugelio naujų būtų kainas.

Ekonomistai svarsto, jog ši priežastis gali būti lemti kainų kritimą kitais metais. Kitaip tariant, besiruošiantys įsigyti nuosavą būstą gali ir neskubėti, nes tikėtina, kad kitąmet pirkimas irgi nebus nuostolingas. Spėjama, jog žmonės bus labiau linkę taupyti įvedus naują valiutą, todėl mažės perkamoji galia ir mažes NT pirkimo ir pardavimo sandorių. Be to, jei nemaža dalis žmonių suskubs įsigyti butus dar šiemet, kitąmet jiems butai Vilniuje jau bus neaktualūs.

Taigi, vieningo atsakymo į klausimą, ar butai Vilniuje ir kituose metuose kitąmet bus brangesni, nėra. Ekonomistai ir NT spėlioti bijo, mat esama nemažai įvairių rodiklių, pagal kuriuos tiksliai įvertinti dabartinę situaciją ir nuspėti būsimus klientų poreikius šiandien dar gana sunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.