Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Būsto pirkimas Klaipėdoje: į ką atkreipti dėmesį ieškant savo svajonių namų?

namai Klaipėdoje

namai Klaipėdoje

Būsto pirkimas Klaipėdoje ar kitame strategiškai patraukliame mieste – patirtis, pasikartoti jūsų gyvenime galinti vos 1–2 kartus, o štai prisiimami įsipareigojimai (dažniausiai kalbant apie būsto paskolas) – didžiuliai.  Dėl šios priežasties su būsto įsigijimu susijęs sprendimas turi būti gerai apgalvojamas ir įvertinamas remiantis žemiau pateiktais aspektais.

Pardavėjo įvertinimas. Būsto pirkimas Klaipėdoje gali atrodyti nesudėtingas uždavinys, kadangi šioje teritorijoje, kaip ir kituose šalis didmiesčiuose, pastebimas didelis NT rinkos aktyvumas. Visgi derėtų nepadaryti apmaudžios klaidos ir nepirkti būsto iš statytojo, kurio reputacija prieš tai plačiau nebuvo nepasidomėta. Atsakymus į visus aktualius klausimus galite rasti internete arba pasiteirauti tiesioginio susitikimo su pardavėju metu.

Perkamo būsto paskirtis. Jūs tikriausiai perkate būstą laimingam gyvenimui su savo šeima, tačiau nepamirškite pasidomėti, kokia pastarojo paskirtis (gyvenamoji, komercinė, poilsio ir kita) nurodyta dokumentuose. Šis niuansas svarbus kalbant apie gyvenamosios vietos deklaravimą, mokesčius, būsto likvidumą ir kitus formalumus.

Būsto energetinis efektyvumas. Kuo ši rodiklis geresnis, tuo mažesni būsto išlaikymo kaštai.

Garso izoliacija. Jei butą senos statybos bute, galite iš anksto pasiruošti arbatos ir rašiklį: maloniai sėdėdami prie puodelio, galėsite žodis žodin užsirašyti, kokiomis temomis tarpusavyje diskutuoja kaimynai…Jei jus domina naujo būsto pirkimas Klaipėdoje, minėto „malonumo“ išvengsite, tačiau dėl ramybės rekomenduojama paprašyti pardavėjo garso matavimo protokolo, apimančio įvairius garso izoliacijos aspektus.

Inžinerinės sistemos. Aptarkite tokius techninius klausimus kaip vėdinimo sistema, elektros instaliacija, vandentiekio ir nuotekų sistema. Problemos su pastarosiomis neretai sąlygoja papildomas išlaidas, apie kurias pardavėjas, konkrečiai nepaklaustas, gali ir „pamiršti“ pasakyti. Visi minėti techniniai niuansai turi būti konkrečiai įvardinti būsto pirkimo–pardavimo sutartyje. Jei neturite pakankamai žinių minėtais klausimais, rekomenduojama kreiptis į specialistus, galinčius suteikti profesionalią konsultaciją.

Infrastruktūros įvertinimas. Švietimo įstaigos, prekybos ir pramogų vietos, kaimyninis „fonas“, transporto srautai: svarbu žinoti, kas jums aktualu, o ko gyvendami norėtumėte išvengti.

Būsto pirkimas reikalauja nemažai laiko, kurį dar „ištemps“ paminėtų klausimų aptarimas. Visgi be to apsieiti negalima, kadangi būsto pirkimas Klaipėdoje ar kitame mieste – vienas svarbiausių žingsnių jūsų gyvenime.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.