Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Būsto pirkimas: savarankiška paieška ar NT agentų paslaugos?

parduodami butai

parduodami butaiTikriausiai ne vienam iš mūsų tėveliai ar seneliai ilgai ir nuobodžiai bandė įskiepyti šventą tiesą, jog nuosavi namai – didžiausia vertybė. O ką darėme mes? Nekreipėme dėmesio, protestavome ir vis vien darėme savo: juk gyvenimas vienas – negi užsidarysi tarp keturių sienų? Tačiau laikui bėgant ir pas didžiausius maištautojus pradeda stiprėti savo „lizdelio sukimo“ instinktas: kiek gi galima gyventi tėvų namuose, nuomotis kambarį pas piktą bobutę ar leisti pinigus jaukaus, bet brangaus buto nuomai? Atėjus tokiam suvokimui, dažno jauno žmogaus dėmesio centre atsiduria parduodami butai. Pirmasis klausimas, susijęs su šiuo procesu – ieškoti būsto savarankiškai ar naudotis nekilnojamojo turto agentų paslaugomis?

Ieškoti būsto savarankiškai verta, nes:

  • Sutaupysite pinigų. Nekilnojamojo turto brokeriai už savo paslaugas ima tam tikrą mokestį (neturėtų stebinti, juk tai – pastarųjų duona), tad būsto įsigijimo kaina dar labiau išaugs. Tai – nieko gero, kai parduodami butai ir taip stebina savo kosminėmis kainomis…
  • Susipažinsite su nauja sritimi. Buto pirkimas apima daug procesų (skelbimų atranka, butų apžiūra, būsto paskola, pirkimo dokumentų tvarkymas ir kita), su kuriais daugelis susipažįsta pirmą kartą ir taip savotiškai prisideda prie asmeninio akiračio plėtros. Kas žino, gal nuosavo būsto paieška bus tokia sėkminga, jog pradėsite ir kitiems teikti tokią paslaugą?
  • Patobulinsite bendravimo įgūdžius. Ieškodami būsto savarankiškai, norite to ar ne, būsite priversti derinti susitikimo laiką, užduoti rūpimus klausimus apie nekilnojamąjį turtą, derėtis. Tai – savotiška gyvenimo mokykla, skirta komunikacinių gebėjimų lavinimui.

Naudotis nekilnojamojo turto brokerių paslaugomis verta, nes:

  • Sutaupysite laiko. Išsirinkti butą, kuris atitinka visus lūkesčius, iš tiesų nelengva. Nekilnojamojo turto brokeriai padės nuspręsti, kurie parduodami butai iš tiesų yra verti jūsų dėmesio – būtent juos ir galėsite apžiūrėti.
  • Nepasiklysite biurokratijos džiunglėse. Perkant butą, tenka susidurti su šūsnimi dokumentų – jausitės kur kas geriau, kai greta turėsite žmogų, galintį suteikti profesionalią pagalbą.
  • Turėsite galimybę gauti tam tikras nuolaidas bei lengvatas. Nors brokerio paslaugos kainuoja, tačiau pastarasis turi kontaktų asmenų, tiesiogiai susijusių su būsto pirkimo (paskolų vadybininkai, turto vertintojai ir kiti), tad klientai gali gauti pinigines nuolaidas tam tikroms paslaugoms ar kitas lengvatas (greitesnis paskolos paraiškai gauti įvertinimas ir panašiai).

Tiek savarankiška būsto paieška, tiek brokerių paslaugos turi tam tikrų pranašumų ir tik patys galite nuspręsti, kurį variantą rinktis.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.