Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

E-verslo sprendimai smulkiam ir vidutiniam verslui

e-verslo sprendimaiSmulkus ir vidutinis verslas dažnai vystosi chaotiškai, neprognozuojamai. Vadovai net nežino iki galo, kokius projektus vykdo darbuotojai, kurioje vietoje jie stringa ir kodėl taip nutinka. Tiesiog dirba ir tiek… Ši situacija nėra bloga, jei įmonė dirba pelningai, tačiau po kelerių metų paaiškėja, kad augimo tempai yra per lėti ir pradedama ieškoti priežasčių. Viena jų – verslo valdymo sprendimų nebuvimas. E-verslo sprendimai yra tam tikros internetinės programos, kurios padeda dirbti, optimizuoja resursus ir atlieka kitas užduotis. Kokie tie sprendimai? Juk nėra vieno, kuri apimtų visko…

Pirmiausia e-verslo sprendimai kuriami tam, kad būtų išsprendžiamos tam tikros problemos. Jei Google Docs arba Excelis veikia puikia ir įmonė susitvarko su šiais primityviais, bet irgi savotiškais sprendimais – puiku. Jei ne, tada reikia diegti kažką naujo.

Dažniausiai diegiami e-verslo sprendimai yra projektų valdymas, CRM, sandėlio apskaita, žmogiškųjų resursų valdymas ir kt.

Projektų valdymas – specifinis sprendimas kiekvienai įmonei atskirai, nes yra nusistovėję tam tikri procesai, kuriuos reikia restruktūrizuoti ir paieškoti efektyvesnio būdo jiems vykdyti pagal kylančias problemas. Jei stringama tam tikrame projekto etape, būtina rasti aktualiausią tos problemos sprendimą, kad projektai vyktų sklandžiai ir viskas baigtųsi apmokėta sąskaita faktūra.

CRM – klientų valdymo sistema – apima daugiausiai pardavimus. Čia suvedami kontaktai ir aprašomos susisiekimo sąlygos, pokalbių rezultatai ir kita svarbi informacija. CRM visada yra puikus įrankis stebėti pardavimus ir jų statistiką, taip pat analizuoti, kas ir kaip geriausiai parduoda, o panašias strategijas pritaikyti visiems. Tai gana sunku padaryti naudojantis užrašų knygele, todėl ši sistema labai padeda įmonės darbe.

Žmogiškųjų resursų valdymas paprastai reikalingas, kai įmonėje dirba daugiau darbuotojų, jie dažniau keičiasi. Tai vidinė sistema, kurioje darbuotojai gali bendrauti, susipažinti su įmonės strategijomis, mokytis pardavinėti ir t.t. Aišku, tai papildomas įrankis vadovams geriau suprasti, ko nori darbuotojai, nes ne visi gali aiškiai išreikšti savo pageidavimus susirinkimų metu.

Jei įmonė prekiauja arba gamina kažką, kas keliauja į sandėlius, sandėliavimo programa irgi labai naudinga. Ji padeda paprasčiau valdyti atvežamus ir išvežamus krovinius, taip pat ir jų pristatymą bei kitus logistikos procesus.

Yra ir daugiau e-verslo sprendimų, apimančių ir kitas sritis, tačiau jei yra specifiniai ir pavieniai. Kaip jie kuriami? Naudojantis atvirojo kodo platformas, tokias, kaip Odoo ar kitas. Bet apie tai – kitame straipsnyje.

1 thought on “E-verslo sprendimai smulkiam ir vidutiniam verslui

  1. Man atrodo, kad tokius verslo valdymo sprendimus kaip CRM naudoja didžioji dalis stambiųjų įmonių. Sunku įsivaizduoti, kaip kokia nors logistikos įmonė savo duomenis tvarkytų Exel ar Google Docs pagalba…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.