Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Grandininio pjūklo apsaugos, leidžiančios išvengti nelaimingų atsitikimų

Pirmą kartą laikant grandininį pjūklą, medžių pjovimas gali atrodyti gan pavojingas darbas. Šių įrankių gamintojai nelaimingų atsitikimų galimybę stengiasi sumažinti iki minimumo. Įmontuojamos tam tikros pjūklų dalys, skirtos saugiam darbui:

  • Apsauga nuo atatrankos. Pataikius į kietą daiktą, pjūklas netyčia gali iškristi iš rankų ir sužeisti kojas, tačiau turinčio apsaugą nuo atatrankos grandinė tiesiog sustos.
  • Įmontuotas grandinės pagavėjas apsaugos nuo krentančios grandinės, ją sugaudamas.
  • Dešinėje pusėje pjūklai turi dešinės rankos apsaugą.
  • Pjūklas veikia tik nuspaudus tam tikrą mygtuką, todėl jis niekada neįsijungs netikėtai.

Papildomai apsaugai galima nešioti pjūklams skirtas pirštines ir kelnes. Jos pagamintos iš pamušalo su labai ilgo pluošto sluoksniais. Įsivėlusi į jį grandinė sustoja vos per vieną sekundę.

Prie grandininio pjūklo dalių, kurias būtina pasiimti einant dirbti turėtų būti antra pagaląsta grandinė, dildė bei benzininiams pjūklui reikalingas kuras, tepimui alyva.

Pjūklų dalys, kurias reikia reguliariai valyti

Prieš naudojimą reikėtų patikrinti ar saugiai veikia akseleratoriaus detalės – užraktas ir valdiklis. Patikrinkite grandinės stabdžio veikimą, pažiūrėkite ar jos laikiklis nėra pažeistas. Išvalykite šias grandinių pjūklų dalis: grandinės stabdį, pjovimo juostos sutepimo skylę, pjovimo juostos griovelį, starterio oro paėmimo angos groteles, karbiuratorių ir jo atsargines detales, duslintuvo kibirkščių sulaikymo tinklelį. Kartą per mėnesį reikėtų ištuštinti alyvos ir benzino bakelius ir juos išvalyti.

Kaip saugiai naudoti įrankį?

Svarbu laikyti kelių taisyklių dirbant su grandininiu pjūklu, kurios užtikrins saugumą. Specialistai pataria dėvėti apsaugos drabužius, ne tik jau minėtas darbui su pjūklu skirtas pirštines ir kelnes, bet ir šalmą, viso veido apsaugą, apsauginius akinius, ausines, specialius batus, kuriuose būtų kojų pirštų apsauga nuo pjūklo ir gilus protektorius, apsaugantis nuo paslydimo.

Naudojant pjūklą reikėtų pjauti tik su apatine grandinės dalimi, ji turėtų būti aštri, o atšipus reikia iš karto pagaląsti arba pakeisti kita. Pilant kurą, užvesti pjūklą reikia kitoje vietoje.

Svarbu, kad pjūklų dalys nebūtų susidėvėję, todėl po kurio laiko jas reikia pakeisti naujomis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.