Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Įdomūs maršrutai baidarėmis atskleidžia gamtos grožį

įdomūs maršrutai baidarėmis

 įdomūs maršrutai baidarėmis Artėjant vasarai žmonės ima domėtis kelionių, pramogų pasiūlymais. Vienas intriguojančių variantų yra įdomūs maršrutai baidarėmis. Tai puiki galimybė pabūti gamtoje, pabendrauti su bičiuliais ir pasigerėti  žaliu kraštovaizdžiu.

Vandens transportas būna įvairus. Tai ir mažos valtelės, ir masyvūs kruiziniai laivai. Koks nors garlaivis skirtas keliauti, o štai banglentė – aktyvaus laisvalaikio priemonė. Kaip pramoga suvokiama ir baidarė, kartais painiojama su kanoja. Galima atrasti informacijos, jog baidarė iš tiesų yra kanojos rūšis. Ilgas, kartais spalvingas korpusas, smailus priekis. Į priekį stumiamasi irklais. Viena iš ypatybių, akcentuojamų kalbant apie baidares, yra greitis. Tad ši vandens pramoga vertinama kaip nenuobodi.

Kai kyla noras paplaukioti, ieškoma, kur būtų galima išsinuomoti baidares. Beje, reikėtų pasakyti, kad užsienyje jos paprastai vadinamos kajakais. Kokie įdomūs maršrutai baidarėmis vilioja panorėjus atsipūsti nuo darbų ir pasigrožėti Lietuvos gamta? Populiarumo sulaukia kelionė Dubysos upe. Kadangi žmonių poreikiai ir skoniai skiriasi, tokių paslaugų teikėjai siūlo nevienodos trukmės maršrutus. Priklausomai nuo norų bei galimybių, galima leistis į vienos ar kelių dienų žygį.

Plaukimas Dubysa asocijuojasi su universalumu. Kodėl? Nes teigiama, jog tokia kelionė tinkama net vykstant su vaikais. Kita priežastis, kodėl renkamasi būtent minėtą upę, yra įspūdingas kraštovaizdis. Tai atokvėpis nuo monotoniškų daugiabučių ar perpildytų miesto gatvių. Keliautojai priartėja prie gamtos. Yra ką pamatyti ne tik keičiantis peizažui, bet ir sustojus krante – maršrutas driekiasi per trejetą regioninių parkų.

Kuo yra įdomūs maršrutai baidarėmis ir kokius žmones jie vilioja? Kaip jau užsiminta, poreikiai nevienodi. Nuomojantieji baidares tai puikiai supranta. Todėl ir upių keliai kontrastingi. Pavyzdžiui, plaukimas Strėvos upe – labiau „laukinis“ ir sudėtingesnis nei kelionė Dubysa. Įvairios kliūtys gali patikti nuotykių mėgėjams. Norintys „išsikrauti“ nelieka nusivylę.

Jei reikėtų apibendrinti, tai galėtume pasakyti, kad plaukiant baidarėmis atsiskleidžia Lietuvos gamtos grožis. Aktyvus laisvalaikis su gerais bičiuliais ir atradimo džiaugsmas… Nauji įspūdžiai ir besikeičiantis kranto peizažas. Štai kokie potyriai išsinuomojus baidarę. Tad, jei niekada nesate plaukę baidarėmis, gal pats laikas išmėginti šią pramogą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.