Įmonių steigimas prienamas visiems – tereikia genialios idėjos bei šiek tiek pinigų

Įmonė, direktorius. Prieš kurį laiką žmogus, kalbantis apie savo gyvenimą bei galintis pavartoti tokias sąvokas, sulaukdavo pagarbos kitų akyse. O dabar? Įmonės įsikūrusios kone ant kiekvieno kampo, o jų savininkais gali būti bet kas (aišku, kalbant apie verslo sėkmę bei ilgalaikiškumą, išryškėja kitos tendencijos). Įmonių steigimas šiandien – kur kas paprastesnis procesas nei gali pasirodyti iš tikrųjų: nuobodų „popierizmą“ galima netgi patikėti šio srities specialistams. Ir patys „rezgate“ mintį tapti savarankiškais verslininkais? Galbūt žemiau pateikta informacija pasirodys Jums įdomi.
Kuo būti?
Įmonė – tai juridinis asmuo, įstatymiškai užregistravęs savo veiklą, teikiantis visuomenei paslaugas ar parduodantis prekes bei sąžiningai mokantis valstybei nustatytus mokesčius (tai – liūdnoji dalis).
Įmonių steigimas turėtų prasidėti nuo atsakymo – „o kuo gi aš būsiu“? Verslus, inovatyvus, atkaklus…- puiku, bet šiuo atveju kalbame apie konkrečius įmonės tipus, kuriuos privalu pasirinkti pradedant verslą. Mūsų šalyje populiariausi šie:
- Individuali įmonė
Tai – nedidelės apimties verslas, nereikalaujantis būtinos įstatinio kapitalo sumos, tačiau įpareigojantis savininką nesėkmės atveju rizikuoti ir savo asmeniniu turtu.
- Uždaroji akcinė bendrovė
Steigimui privalu „sukrapštyti“ bent minimalią reikalaujamą sumą (beveik 3000 eurų). Paguoda: akcininkų į verslą investuotas bei nuosavas turtas yra atskirti, tad naktimis galima ramiau miegoti – jei kažkas nepavyks, asmeninis gėris nebus paliestas.
- Viešoji įstaiga
Formaliai ne pelno siekianti organizacija, viena ar kita vykdoma veikla tenkinanti visuomenės poreikius. Turi galimybę vykdyti komercinę veiklą bei gauti paramą iš fizinių ir juridinių asmenų. Išsiskiria mokestinėmis privilegijomis.
- Mažoji bendrija
Šiuo metu bene populiariausias įmonės tipas, neretai tampantis „tramplinu“ į didesnės apimties verslą. Nėra reikalavimų įstatiniam kapitalui bei apsaugomas asmeninis turtas.
Turbūt supratote, jog įmonės rūšį reikia rinktis ne vertinant, kas gražiau skamba (tokią taktiką galite pabandyti ieškant tinkamiausio pavadinimo), bet vertinant savo realią situaciją:
- Ar turite pakankami lėšų įstatiniam kapitalui?
- Planuojate veiklą vykdyti vienas ar kolektyviai?
- Ar veiklos sritis nėra rizikinga?
- Ar Jums aktualu mokestinės lengvatos ir panašiai?
Idėja ir pinigai
Tiesa sakant, su ta teorine dalimi šiek tiek paskubėjome: visų svarbiausia yra apskritai įvertinti, ar Jūsų noras steigti įmonę yra logiškas, ar iš fantazijų srities. Konkrečiai žinote, ką veiktumėte ir esate įsitikinęs, jog vartotojai Jūsų laukia išskėstomis rankomis? Jūsų planuojama veikla nėra nuvalkiota, o gal turite sumanymų, ką padarytumėte geriau nei dabar dirbantys konkurentai? Sveikiname, idėją jau turite. Belieka tik…pinigai. Minėjome, jog kai kurie įmonių tipai gali būti kuriami apeinant būtino įstatinio kapitalo reikalavimą, tačiau tai nereiškia, jog pinigai nebus reikalingi apskritai. Be investicijų nėra įmanomas joks pelnas ir įmonių steigimas tokiu atveju neturi realaus pagrindo. Taupykite, skolinkitės iš draugų, naudokitės komercinių bankų teikiamomis paskolų galimybėmis – variantų yra, reikia tik domėtis.