Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip nepasiklysti tarp 12 anglų kalbos laikų?

www.kolibriometodas .lt

www.kolibriometodas .ltAnglų kalba reikšminga ir Lietuvoje, ir visame aplinkiniame pasaulyje. Niekas nė neklausia, kodėl ji mokymo įstaigose vadinama pirmąja užsienio kalba. Viskas suprantama tiesiog kontekstualiai. Jau nuo pat mažens vaikai siekia perprasti kuo daugiau su ja susijusių subtilybių. Netgi garbingo amžiaus žmonės sumąsto, kad būtų neprošal neatsilikti. Taigi, kiekvienas ima ieškoti metodų, padėsiančių išmokti.

Bene didžiausiu keblumu daugeliui pasirodo laikai, kurių anglų kalboje net 12. Tai viena priežasčių, nulemiančių, jog anglų kalba sukelia atmetimo reakciją. Na, bet žmogui įprasta kartais susvyruoti, iš optimizmo peršokti į pesimizmą, o paskui ir vėl atvirkščiai. Tai reiškia, jog net ir pamanius „per sunku, nesimokysiu“ atsiranda kažkoks vidinis noras. Tik kyla klausimas, kaip peržengti tą barjerą, kurio pradžioje visa komanda laikų su įvairiausiomis taisyklėmis. Už jų jau kitas lygis, tačiau kaip neįstrigti beviltiškame „kalimo“ procese? Atsakymas paprastas – jei tradicinis bandymas susidėti viską į galvą neveikia, reikia surasti tokį būdą, kuris būtų priimtinesnis. Žinoma, kartais paprasčiausia mechaniškai viską „iškalti“. Tuomet mokyklinis ar universitetinis atsiskaitymas gal ir praeitų sklandžiau. Klausimas šioje vietoje kitas – ar tokiu būdu pagerėtų pats suvokimas. Žmonės, kurie trokšta anglų kalba laisvai susikalbėti, sako „ne“ ir užsimena apie logiką.

Bene geriausias variantas – kalbėti angliškai, bandant pritaikyti reikiamas taisykles. Toks būdas ne tik duos naudos, bet ir nebus nuobodus. Kadangi ne visi turi galimybę nuvykti į užsienį, kur anglų kalba dominuoja, tai galima pritaikyti draugų ar kolegų grupėje. Anglų kalba tokiu būdu taps artimesnė, o sausa teorija laikui bėgant taps įprastine rutina. T.y., vis bandant taisykles pritaikyti praktiškai ilgainiui bus imamasi vadovautis ne jomis, o pokalbio situacija. Atsižvelgiant į tai, apie kokį veiksmą kalbama, galvoje pasąmoningai atsiras reikiamos žodžių formos ir struktūros. O ir laikas, praleistas įdomiai mokantis, įsimins iš gerosios pusės ir skatins siekti didesnių tikslų. Jei anglų kalba tokiu būdu praktikuojama kokiuose nors šios srities kursuose, labai tikėtina ne tik išmokti, bet ir susirasti naujų draugų.

Nenuobodus mokymasis greičiausiai nustebins. Pernelyg nepavargstant ateis įgūdžiai. Žinių bei sugebėjimų bagažas susiformuos visai neskausmingai ir kone nepastebimai. Nejučia taps aišku, kad anglų kalba tapo artimesnė, nes dvylikos laikų barjeras jau peržengtas. Šioje vietoje galima pridėti frazę, jog mokytis niekada nevėlu, o tolimesnis tobulėjimas neleis apkerpėti. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą mokymosi metodą. Anglų kalba www.kolibriometodas.lt metodu pavadinti nuobodžiu tikrai neįmanoma.

Kaip jau turbūt aišku, anglų kalba nėra jokia baisenybė. Tereikia žengti pirmąjį žingsnį, galbūt pasitelkti kruopelytę išradingumo ir viskas eisis kaip per sviestą. Na, o tai, kad net ir einant gatve jus gali užkalbinti užsienio turistas, yra viena priežasčių pradėti mokytis ar gilinti įgūdžius. Juk nesinorėtų pasirodyti neišsilavinusiam, tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.