Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Ką turite žinoti norint įteisinti el. prekybą?

Vokucentras.lt

Vokucentras.ltJau kurį laiką dvejojate ar verta pradėti el. prekybos veiklą? Nežinote kaip viskas daroma, tuo labiau – neįsivaizduojate kaip viską reikia legalizuoti? Turite žinoti, kad dabar individualios veiklos pasirinkimas el. prekybai būtų vienas geriausių pasirinkimų. Kodėl? Todėl, kad tai fiziniams asmenims leidžia pasinaudoti galimybe mokėti mažiau mokesčių. Tikrai sumokama gerokai mažiau mokesčių nei dirbant įsteigus įmonę ir save darbinant pilnu etatu. Individualios veiklos pasirinkimas el. prekybos veiklai būtų racionaliausias sprendimas tiems, kurie negali leisti didžiulių sumų veiklos įteisinimui. Supraskite, individualios veiklos įregistravimas nekainuoja nieko ir jums nereikės leisti nė cento. Tiesiog veiklą užregistruosite internetu ir tiek.

Žinoma, reikėtų paminėti, kad individualios veiklos pažyma tinka prekybai internetu, tačiau jeigu kažkur girdėjote, kad tam tinka ir verslo liudijimas, vadinasi tai yra tik gandai. Matote, el. prekybai verslo liudijimas netinka ir mokesčių inspekcija jums iš karto apie tai praneš. El. prekybai visada pasitelkiama individualios veiklos pažyma. Ją jūs gausite iš karto kai įregistruosite veiklą. Pabrėžtina, kad popierinių veiklos pažymų mokesčių inspekcija jau nebeduoda. Ją jūs galėsite atsisiųsti į kompiuterį, prisijungus prie „Mano VMI“ paskyros.

Kalbant apie kitus el. prekybos niuansus, taipogi būtina žinoti, kad jums reikės laikytis visų Lietuvos įstatymų. Tai labiausiai liečia vartotojų teises. Prekiaudami pagal individualios veiklos pažymą, turėsite suteikti pinigų grąžinimo garantiją. Aišku, ji gali būti nesuteikiama, jeigu prekiaujama tam tikromis prekėmis, o apie tai plačiau jus gali pakonsultuoti valstybinė vartotojų teisų apsaugos tarnyba. Vykdant individualią veiklą jums reikės pildyti apskaitos dokumentus.

El. prekyboje dažniausiai reikia sąskaitų faktūrų, apskaitos žurnalo ir inventorizacijos aktų. Sąskaitos faktūros išrašomos kliento pageidavimu. Taipogi turėsite rinkti visus išlaidas grindžiančius dokumentus, jeigu išlaidas fiksuosite. Viskas turi būti pildoma pajamų ir išlaidų apskaitos žurnale. Pabrėžtina, jeigu ketinate išlaidomis laikyti 30 procentų pajamų, tuomet jums nereikės pildyti išlaidų apskaitos.

Turite žinoti, kad išlaidomis laikoma viskas, kad susiję su el. prekybos veikla. Pavyzdžiui, jeigu perkate pakavimo medžiagas iš Vokucentras.lt parduotuvės, tuomet jas galite įtraukti į išlaidas ir taip sumažinsite mokestinę naštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.