Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kada atliekami geodeziniai matavimai?

geodeziniai matavimai

geodeziniai matavimaiJei apie geodezinius matavimus išgirdote pirmą kartą, greičiausiai Jums kyla itin daug klausimų. Žemėtvarkos specialistai pripažįsta, jog tai tokia paslauga, apie kurią gyventojai iš tiesų žino mažai. Dažniausiai apie kadastrinius matavimus tenka sužinoti plačiau tik tvarkant žemės dokumentus. Jei ir Jums pirmą kartą jau teko išgirsti šią sąvoką, geriausiai pasitikrinti, kokiais atvejais geodeziniai matavimai reikalingi.

  • Registruojant žemę. Jeigu nusipirkote naują žemės sklypą, Jums tikrai bus reikalingi geodeziniai duomenys, todėl teks atlikti ir matavimus. Jie atliekami profesionalų su specialiais geodeziniais prietaisais. Net jeigu sklypą registruojate ne per naujo, o tik norite padalinti arba apjungti su kitu sklypu – taip pat reikės atlikti minėtus matavimus.
  • Keičiant paskirtį. Dar vienas atvejis, kuomet reikalinga atlikti geodezinius matavimus, tai atvejis, kuomet norima pakeisti žemės paskirtį. Jeigu turėjote žemės sklypą, kuris pagal paskirtį priklausė dirbamai žemei, tačiau staiga nusprendėte ten pasistatyti vasarnamį, teks pakeisti žemės sklypo paskirtį. Tokiais atvejais reikalinga atlikti geodezinius matavimus ir tiksliai nustatyti sklypo ribas, jo kampus, taškus ir linkius, taip pat nustatyti pažymėti sklype esančius pastatus ir inžinerinius tinklus.
  • Įtraukiant duomenis. Dar viena situacija, kuomet gali prireikti geodezinių matavimų, tai valstybės žemių nustatymas. Tokiais atvejais, kai norima surinkti duomenis apie valstybines žemes, taip pat atliekami geodeziniai matavimai. Be to, vykstant patikrinimams ir auditui kartais nustatoma, jog ne visi sklypai ir jų duomenys yra pateikti valstybinėse žemės duomenų bazėse. Jei Jūsų sklypo irgi ten nėra – tokiu atveju taip pat teks privalomai atlikti geodezinius žemės matavimus.

Žinoma, geodezinius matavimus galima atlikti ir norą pareiškus pačiam savininkui. Geodezijos paslaugų centro Geocentras.lt specialistai pastebi, jog tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys ir patys ne retai nusprendžia tiksliai sužinoti ir įtvirtinti savo sklypo ribas. Tai geras apsisprendimas, kuris vėliau gali padėti išvengti įvairių nesklandumų, ginčų, konfliktų ar kitų nemalonių situacijų, kuomet iškyla klausimas dėl sklypo ribų.

Tačiau tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Neužtenka tik žinoti kada ir kaip turi būti atliekami geodeziniai matavimai. Visais atvejais juos atlikti turi specialios įmonės, kurios turi leidimus tai daryti. Geodeziniams matavimams keliami konkretūs reikalavimai, todėl tokiems darbams atlikti visada geriausiai ieškoti ilgamečių profesionalių specialistų, kuriems šis darbas lengvai suprantamas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.