Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip išsirinkti tvorą

tvoros pasirinkimas

tvoros pasirinkimasŽmonėms, kurie patys nedirba statybų sektoriuje, tvoros pasirinkimas gali būti tikrai nelengva užduotis. Kaip ir pats tvoros montavimas. Tad klausiame patyrusio meistro, pagal ką turėtų būti vykdomas tvoros pasirinkimas, ir ką daugiau apie tvoras reikėtų žinoti.

Kaip išsirinkti tvorą?

Manau, pagal kaimynus labai priklauso. Jeigu nori, kad tavęs nematytų, tuomet reikėtų ne permatomos. Pavyzdžiui, pilno uždengimo. Tarkime, ne tinklas, o segmentinė ir panašios tvoros, gali būti ir medinės. Labai dar priklauso nuo reljefo,  nuo žemės. Turiu omenyje, nuo žemės sudėties. Pvz., jeigu tvora bus ant šlaito, tai kaip ją gražiau padaryti, kad neatsivertų skylių. Nes tvora turi būti kampu, bet ji būna dedama laiptukais. Jeigu ant šlaito. Ant lygaus reljefo jau galima kitaip dėti. Taip pat tvoros pasirinkimas priklauso labai ir nuo grunto. Jeigu yra labai minkštas gruntas, tokiu atveju, iš blokelių tvoros nepasidarysi, arba reikės labai vargti. Tada geriau giliai įkasti metalinius vamzdžius ir tam tikras metalines konstrukcijas ir betonuoti mažą pamatą. Pamatas turi būti ne mažiau negu pusės metro, nes kitaip žiemą šąlant gruntui tvora gali išsikraipyti. Ir dėl klimato sąlygų, tai yra, šaltų žiemų, šąlant žemei tvoros gali kilti į viršų. Tiesiog šalta žemė jas iškelia į viršų. Taigi, geriau įkasti giliai, kur žemė jau neįšąla.

Ar tvoros aptverimas lengvas darbas, ar gali žmonės patys tai atlikti, jeigu nėra specialistai?

Ne, sakyčiau, tai yra sunkus darbas. Jeigu tu nori kokybiškos ir gražios tvoros, tada reikia specilaistų. Antraip gali būti, kad vienas kuolas bus vienur pasviręs, kitas kitaip. Be to, gali būti, kad jeigu tvora bus su metaliniu karkasu, tuomet tarp kuolų per dideli ar per maži tarpai, ir tuomet pats to karkaso neįkiši. Tad, jeigu nesate specialistai, geriau išsikvieskite meistrus.

Ar visoms tvoroms būtinas tvoros betonavimas?

Sakyčiau, kad nėra būtina visoms. Čia labiau yra estetinis poreikis, todėl patys žmonės gali nuspręsti. Taip pat betonavimo pliusas, jog po tvora neprasikasa gyvūnai, kurie gali graužti kažką sode, gadinti, arba jūsų pačių augintiniai pabėgti. Apskritai, betonuoti yra gana sudėtinga tiems, kas to nėra darę. Gal tai ir ne patys sunkiausi betonavimo darbai, bet vis tiek svarbūs.

Kokios šiuo metu rinkoje yra tvoros darbu kainos? Tiek pats tvoros darymas, tiek montavimas?

Čia jau priklauso nuo gamintojo, nuo to, iš kur medžiagas užsakinėja. Ir pačios darbų kainos vėlgi skirsis. Vienos jos bus dideliame mieste, kitos jos bus kaime.

Kokia tvora jums gražiausia?

Man gražiausia medinė tvora, turbūt taip buvo visą laiką. Spalva, manau, turėtų būti neutrali, tarkime, pilka, juoda arba balta, jokiu būdu ne žalia, mėlyna ar tuo labiau raudona, morkinė. Manau, turėtų būti ne aukštesnė negu 1 metro 20 cm. Arba aukščiausia – pusantro metro. Man patinka, kai daugiau atsiveria vaizdų, o ne visi pasislepia už savo aukštų sienų. Pavyzdžiui, Lietuvoje labai netinka tokios tvoros, kurios būna iš blokelių ir nutinkuotos. Nors jos puikiai tinka prie itališko, angliško kraštovaizdžio. O medinė tvora man asmeniškai patinka dėl daug įdėto darbo ir mediena visada estetiškai gražiau man negu kitos medžiagos. O jeigu dar pamatas iš skaldytų akmenų, kas yra labai brangu, tuomet tai tikrai tvora, kuri puošia namus ir kraštovaizdį.

Ačiū ir iki.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.