Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblį?

Lietuvos gyventojai, vis dažniau priima sprendimą naudoti alternatyvius energijos šaltinius. Šilumos energija nuolat brangsta, priešingai nei natūralūs šilumos siurblių „žaliavos“ šaltiniai – oras, vanduo ir gruntas. Svarbiausia yra įsitikinti, kad tokios įrangos pirkimas ir montavimas būtų pagrįstas ir efektyvus. Prieš pradėdami šildymo sistemos išdėstymą ar pertvarkymą, turėtumėte išsiaiškinti, kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblį, todėl verta pasikonsultuoti su specialistais, kad gauti daugiau informacijos.

Šilumos siurblių tipai

Šilumos siurbliai skirstomi į tris pagrindinius tipus pagal žemos kokybės energijos šaltinį:

  • Oras.
  • Gruntavimas.
  • Vanduo – šaltinis gali būti požeminis vanduo ir vandens telkiniai paviršiuje.

Vandens šildymo sistemoms, kurios yra labiau paplitusios, naudojami šių tipų šilumos siurbliai:

  • Oras-vanduo;
  • Požeminis vanduo;
  • Vanduo-vanduo.

Oras-vanduo– oro tipo šilumos siurblys, kuris šildo pastatą traukdamas orą iš lauko per išorinį bloką. Jis veikia oro kondicionieriaus principu, tik atvirkščiai, oro energiją paverčia šiluma. Toks šilumos siurblys nereikalauja didelių įrengimo išlaidų, jam nereikia skirti žemės ploto ar gręžti gręžinį. Tačiau darbo efektyvumas žemoje temperatūroje (-25ºС) mažėja ir reikalingas papildomas šiluminės energijos šaltinis.

Įrenginys gruntas-vanduo  yra geoterminis ir gamina šilumą iš žemės, naudodamas kolektorių, padėtą ​​žemiau dirvožemio užšalimo gylio. Taip pat yra priklausomybė nuo aikštelės ploto ir kraštovaizdžio, jei kolektorius yra horizontaliai. Vertikaliam išdėstymui reikės išgręžti šulinį.

Vanduo-vanduo įrengiamas ten, kur šalia yra rezervuaras ar gruntinis vanduo. Pirmuoju atveju kolektorius klojamas ant rezervuaro dugno, antruoju išgręžiamas šulinys arba keli, jei leidžia aikštelės plotas. Kartais gruntinio vandens gylis būna per didelis, todėl tokio šilumos siurblio įrengimo kaina gali būti labai didelė.

Kiekvienas šilumos siurblio tipas turi savų privalumų ir trūkumų, jei pastatas yra toli nuo vandens telkinio arba gruntinis vanduo per giliai, tai vanduo-vanduo neveiks. Oras-vanduo bus aktualus tik ten, kur oro temperatūra šaltuoju metų laiku nenukrenta žemiau -25ºC.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.