Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip teisingai įkrauti mobilųjį telefoną

Mobilieji telefonai

Mobilieji telefonaiAr prisimenate laikus, kai galėdavote išvykti savaitgaliui iš namų be pakrovėjo ir… nieko neatsitikdavo? Seni telefonai „pareikalaudavo“ prisijungimo prie elektros lizdo kartą per savaitę, o kartais ir dar rečiau. Dabar mobiliuosius telefonus krauname daug dažniau, tačiau tikrai ne dėl to, kad baterijos „senais laikas buvo geresnės“, o dėl to, kad tiesiog daugiau naudojame savo išmaniuosius įrenginius, juose nuolat įjungtas internetas, įvairios aplikacijos veikia budėjimo rėžimu, leidžiame laiką žiūrėdami vaizdo įrašus ar naršydami internete. Visgi, tai nereiškia, kad turime susitaikyti su faktu, jog pakrovėjas turi būti nuolatos šalia. Galime imtis tam tikrų priemonių, kurios pagerina mobiliojo telefono baterijos tarnavimo laiką ir rečiau tenka naudotis pakrovėju. Didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai siūlo praktiškus patarimus, kurie padės ilgiau neiškrauti mobiliojo telefono baterijos.

Neapsigaukite reklaminiu triuku, teigiančiu, jog esama įrenginių ar būdų kaip įkrauti mobiliojo telefono bateriją vos per porą minučių. Žinoma, tai būtų idealu, tačiau tokie metodai sukelia stresą mobiliojo telefono akumuliatoriui ir tikrai neprailgina jo gyvavimo trukmės.

Jei naudojate mobilųjį telefoną su ličio baterijomis, nesistenkite jo pilnai įkrauti (ir dar laikyti įjungtą, nors rodo 100 proc. įkrovimą). Tačiau tuo pačiu pasistenkite pilnai neiškrauti baterijos, pradėkite krauti dar prieš pradedant telefonui rodyti įspėjimą apie besibaigiančią bateriją (jei pas jus identifikatorius spalvomis, pradėkite krauti pasirodžius geltonam pranešimui, nelaukite raudono).

Įsigijus naująjį mobilųjį telefoną, šis būna su apie 40 proc. įkrauta baterija. Tai apsaugo telefono akumuliatorių  nuo streso, kuomet reikia įkrauti nuo 0 iki 100. Visi specialistai rekomenduoja, prieš pradedant naudoti bateriją ją pilnai įkrauti ir tik tuomet imtis aktyvaus naudojimosi. Po tokios startinės procedūros mobiliojo telefono baterija tarnauja ilgiau.

Mobilieji telefonai nemėgsta itin didelių temperatūros svyravimų, karščio ir šalčio. Jei jaučiate, kad mobiliojo telefono baterija yra ypač karšta, venkite ją naudoti ar dėti į dėklą. Akumuliatorius linkęs įkaisti įkraunant, todėl krovimo metu reikėtų telefoną išimti iš dėklo ir padėti ant vėsaus paviršiaus, pavyzdžiui, stalo ar palangės.

Mobilieji telefonai veikia stabiliau ir geriau, o jų ilgiau nereikia pakrauti tuomet, kai programinė įranga yra atnaujinta. Todėl raskite šiek tiek laiko ir reguliariai išvalykite „sausainėlius“ (cookies), laikinus failus (cache, temp files) ir atnaujinkite naudojamas programėles bei pačią operacinę sistemą.

Jei pastebite, kad mobilusis telefonas išsikrauna pernelyg greitai, tuomet reikėtų peržiūrėti telefono nustatymus, kad telefonas veiktų akumuliatoriaus tausojimo rėžimu. Paprastai tai nekenkia naudojimosi telefonu kokybei, tačiau gerokai prailgina telefono veikimo laiką.

Visgi, mobiliųjų telefonų baterijos nėra amžinos, po kelių metų jokie atnaujinimai gali nebepadėti, tokiu atveju reiktų pagalvoti apie naujo mobilaus telefono įsigijimąarba baterijos pakeitimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.