Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kuo skiriasi įvairios vejapjovės

vejapjovės

vejapjovėsJeigu nusprendėte įsigyti vejapjovę, jų pasirinkimas tikrai didžiulis. Vejapjovės skiriasi savo konstrukcija, naudojimo galimybėmis ir, suprantama, kainomis. Tad kaipgi išsirinkti būtent tokią vejapjovę, kuri labiausiai tiktų jūsų vejai šienauti.

Savaeigės vejapjovės skiriasi savo varomaisiais ratais ir būna dviejų rūšių, vienų varomieji ratai priekiniai, o kitų – galiniai. Šiaip vejapjovių darbui didelio skirtumo dėl varomųjų ratų nėra. Tiesiog vejapjovė, kurios varomieji ratai yra priekiniai, bus manevringesnė, tad dirbti su ja bus paprasčiau. Pavyzdžiui, prireikus priekinius ratus galima pakelti ir mašiną patraukti. Kai vejapjovės varomieji ratai yra galiniai, manevruojant šia mašina, tenka atleidinėti vežimo svirtį. Tačiau vejapjovės, kurių varomieji ratai galiniai, turi savų privalumų, jų ratai nepraslidinės ir nedraskys žemės, todėl negadins vejos. Be to, tokia vejapjovė tinka, kai reikia pjauti šlaito veją. Tokios mašinos yra stabilesnės, nes jų galiniai ratai apkraunami papildomu svoriu – surinkta žole.

Pirkdami vejapjoves, dėmesį būtinai atkreipkite į jų ratų guolius. Pigios vejapjovės išsiskiria paprasta konstrukcija, jų plastikiniai ratai paprasčiausiai pritvirtinti metaliniais varžtais. Todėl jos sunkiau rieda, o po kiek laiko gali išdilti ta vieta, kurioje varžtas liečiasi prie rato. Kad to išvengtumėte, galima naudoti tepalą, tačiau atminkite, kad tepalas traukia dulkes, smėlį ir panašias daleles, kurios dar labiau gadins ratus ir tuo pačiu trumpins jų naudojimo laiką. O štai brangesnės vejapjovės judės lengviau ir veiks ilgiau, nes jų ratai yra su guoliais.

Rinkdamiesi vejapjovę, taip pat atsižvelkite į tai, ar vejos žolė turi būti graži ir tanki, ar paliksite ją retesnę. Tokiu atveju darbinis vejapjoves variklio tūris turėtų būti didesnis, be to vejapjovėje turi veikti  šoninis išmetimas. Tokia vejapjovė galės nupjauti aukštesnę žolę, o pačios mašinos nereikės dažnai perstumti. Tačiau ant vejos kris nupjauta žolė, tai jau kels papildomų rupesčių. Kad vejos vaizdas būtų gražus, vejapjovėje turi būti numatyta mulčiavimo funkcija bei žolės surinkimo krepšys. Tačiau žolę būtina nupjauti tada, kol ji dar nėra labai didelė, tai yra pjauti gana dažnai ir reguliariai. Kitu atveju vejapjovė paprasčiausiai negalės susmulkinti labai didelio žolės kiekio. Be to, ir surinkimo maišas greitai prisipildys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.