Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kaip tinkamai prižiūrėti dviratį?

dviraciu remontas

dviraciu remontasDviratis – tai vasarą ir apskritai šiltuoju metų sezonu bene populiariausia transporto priemonė. Dviračiais važinėjamės ne tik mieste, juos mielai imame drauge ir per atostogas: dviračiai tiesiog nepakeičiami pajūryje ir kaime. Apie dviračių naudą prirašyta šimtai, gal net tūkstančiai straipsnių, todėl šįkart daugiau susikoncentruosime į tinkamą  jų priežiūrą ir remontą. Dviračių remontas atliekamas kiekvienoje didesnėje dviračių ir jų reikmenų parduotuvėje, kurioje paprastai dirba gerai apie šių transporto priemonių remontą ir priežiūrą nusimanantys specialistai.

Klaidinga manyti, kad dviračiui būtina tik pripūsti padangas ir sutepti grandinę. Dviračių priežiūra – tai ir ratų tiesumo patikra, nuolatinis oro slėgio padangose tikrinimas, stabdžių sistemos, varžtų, varžtelių patikrinimas, purvo valymas nuo amortizatorių, grandinės, pavarų perjungiklių ir kitų dviračio dalių. Be to, dviračius būtina periodiškai plauti, tačiau šiam procesui primygtinai nerekomenduojama naudoti aukšto spaudimo vandens srovės, kuri išplauna tepalus, o į guolius pribėga vandens. Dvirates transporto priemones rekomenduojama laikyti patalpose, kuriose temperatūra yra maždaug pastovi.

Dviračių priežiūra – visiškai nesudėtingas procesas, kai kuriems žmonėms suteikiantis ir nemažai malonumo. Tinkamai prižiūrint dviračius, jų tarnavimo laikas gali pailgėti net iki kelių kartų. Be to, su techniškai netvarkinga dvirate transporto priemone ir pavojinga, ir nemalonu važiuoti: ji girgžda, braška, kelia pavojų ir pačiam vairuotojui, ir aplinkiniams. Automobiliams kas dvejus metus reikia atlikti techninę priežiūrą, taigi transporto priemonė periodiškai remontuojama. Tuo tarpu dviračių servisas nereglamentuojamas jokiais įstatymais, taigi žmonės į dviračių priežiūrą dažnai pasižiūri pro pirštus. O taip elgtis nederėtų.

Jau prieš renkantis dviratį reikėtų įvertinti, kokiais keliais važinėsime ir kokiu tikslu šią transporto priemonę perkame: ar kelionėms į darbą mieste, ar laisvalaikiui, kai važinėsimės po miškus ir bekeles, ar specialiems triukams atlikti. Netinkamai pasirinkus dviratį, kainuos ne tik dviračių remontas: sugaišite daug laiko ir sueikvosite nemažai energijos, bandydami savo transporto priemonę sutaisyti.

Taigi kad dviračiai ilgiau tarnautų, jais pirmiausia reikia važinėtis atsargiai, saugotis aukštų bortelių gatvėse, dėl kurių susilanksto ratlankiai. Kartais netgi juokaujama, kad dėl pernelyg aukštų bortelių tinkami dviračiai Kaune – tik kalnų dviračiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.