Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kavos pupelės – nuo ko priklauso jų kaina?

Kava yra daugelio žmonių kasdienis gėrimas ir jos suvartojama išties nemažai. Tikriausiai atkreipėte dėmesį, jog perkant skirtingas kavos pupeles kaina skiriasi ir kartais net keliais eurais. Taip pat pastebimos tendencijos, jog kava tampa vis brangesnė. Tad pasižiūrėkime, kas lemia kavos pupelių kainą.

Oras ir ligos

Augalų ligos, kenkėjai ir blogas oras gali lemti prastą derlių. Pasaulinis atšilimas, kuris prisideda prie pasaulio temperatūros pokyčių ir ekstremalių oro sąlygų taip pat gali pakenkti derliui. Kavos augintojams gali tekti apleisti savo laukus ir ieškoti naujų, palankesnių vietų kavos auginimui. Tokiu atveju gali būti paveiktas kavos tiekimas, o tai neišvengiamai atsiliepia ir kavos pupelių kainoms.

Kokybės kaina

Yra dvi pagrindinės komerciniu būdu auginamos kavos pupelių rūšys: arabika, kuri sudaro 70% pasaulio kavos, ir robusta, kuri yra daug pigesnė ir lengviau auginama. Kadangi arabika auginama didesniame aukštyje ir jos derlius yra mažesnis nei robusta pupelių, ji laikoma geresne kavos pupelių rūšimi iš dviejų. Arabikos pupelės yra labai pageidaujamos, o 100 % arabikos pupelės neišvengiamai kainuos daugiau, nesvarbu, ar jos buvo skrudintos, ar ne. Skirtumai tarp šių dviejų pupelių rūšių nėra vienintelis kokybės rodiklis. Rūšinėms kavos pupelėms suteikiamas atitinkamas Rūšinės kavos asociacijos ekspertų balas, kuris taip pat  turi įtakos kainai. Kuo didesnis balas, tuo aukštesnė kokybė, o tai reiškia ir aukštesnė kaina.

Auganti paklausa

Kavą geriau daugiau žmonių nei bet kada anksčiau, o tai didina kavos pupelių kainą, nes pasiūla stengiasi neatsilikti nuo paklausos.

Prekės ženklas

Prekės ženklas vis dar yra vienas didžiausių veiksnių, lemiančių kavos pupelių kainą. Kuo ženklas žinomesnis, tuo didesnė tikimybė, jog jo siūlomų pupelių kaina bus didesnė, nepaisant to, kad gali būti naudojamos tos pačios pupelės, kaip ir mažiau žinomų įmonių.

Ekologiškos kavos pupelės

Dėl didelės pasaulinės kavos paklausos, siekiant kaip įmanoma labiau padidinti gamybos apimtis, kartais naudojamos tokios priemonės, kaip trąšos, pesticidai, įvairūs chemikalai. Jei kavos pupelės pažymėtos kaip ekologiškos, tai reiškia, kad gamybos procese šios priemonės nebuvo naudojamos, todėl dažniausiai tokios pupelės būna brangesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.