Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kiliminės dangos priežiūra namuose bei valymas cheminiu būdu

Kilimai namuose, biuruose, viešbučiuose suteikia daugiau jaukumo ir patogumo, tačiau juose kaupiasi dulkės, nešvarumai, o tinkamai neišvalius – bakterijos, pelėsiai bei erkutės. Tinkamas kiliminės dangos valymas padeda išnaikinti įvairius nešvarumus bei bakterijas. Kasdieninius kilimų valymo darbus galite atlikti patys, namuose, naudodami įprastas priemones. Norėdami išnaikinti senas dėmes, pelėsius, erkutes geriau patikėkite darbą profesionalams.

Kasdieninis kilimų valymas namuose

Jeigu namuose turite daug kilimų ir norite, kad jie atrodytų gerai, turite šiek tiek juos pasaugoti. Žaisti vaikams galite patiesti atskirą nedidelį kilimą, kurį sutepus ar sugadinus negaila būtų išmesti. Daug žalos pridaro namuose laikomi gyvūnai, išėję iš namų ir palikę gyvūną, užrakinkite kambarius, kuriuose yra brangi kiliminė danga.

Kasdieniškas kiliminės dangos valymas – tai siurbimas dulkių siurbliu. Prieš atlikdami šį darbą pašalinkite matomas dėmes ir šiukšles. Šviežias dėmes galima panaikinti su actu. Sudrėkinkite dėmės vietą, tada ant jos tolygiai užpilkite acto, drėkinkite dėmę tol, kol jos neliks.

Paėmę dulkių siurblį pradžioje siurbkite viena kryptimi, paskui kita. Kadangi kilimo plaukeliai būna užsilenkę į skirtingas puses, todėl siurbiant tik viena kryptimi nepašalinamos visos dulkės. Taigi galite siurbti pradžioje pirmyn, paskui atgal, tada į kairę ir į dešinę.

Žiemą puikus kiliminės dangos valymo būdas yra sniegas. Išneškite kilimą į lauką, išpurtykite dulkes, tada padėkite jį ant sniego ir palikite, po pusvalandžio ant viršaus užberkite šviežio sniego ir palikite dar kuriam laikui. Vėliau nuvalykite sniegą ir leiskite kilimui išdžiūti.

Cheminis kiliminės dangos valymas

Kiliminės dangos valymas cheminiu būdu išnaikins seniai atsiradusias dėmes, taip pat užsiveisusias bakterijas, erkutes, pelėsius. Šį valymą geriausia patikėti įmonei, kurios darbuotojai profesionaliai atlieka kilimų valymo darbus. Jie įvertina kiliminės dangos tipą, pluošto struktūrą, dėmių kilmę, užterštumą ir parenka veiksmingiausias priemones.

Valant kilimus cheminiu būdu galima atgaivinti jų spalvą, išnaikinti kavos, vyno dėmes. Nemažai nemalonumų pridaro gyvūnai, retkarčiais ant kilimo atlikdami savo reikalus. Cheminis valymas padeda panaikinti po gyvūnų išdaigų atsiradusį nemalonų kvapą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.