Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Kokios veido kaukės yra naudingos saugojantis nuo viruso?

Virusu užsikrėsti nenori nei vienas, tačiau tai nereiškia, jog visi yra tinkamai apsisaugoję ir puikiai supranta kokios priemonės labiausiai tinka nenorint užsikrėsti. Kadangi vieniems viruso simptomai būna labai akivaizdūs ir net kartais sukelia rimtus sveikatos sutrikimus, o kitiems galima ir nesuprasti, jog jie užsikrėtė, nes simptomų nebūna jokių, kartais ir patys žmonės gali nežinoti, jog nešioja virusą ir gali perduoti kitiems, kurie galbūt nekaip jį toleruos. Taigi, iš esmės yra atvejų, kai tikrai esant šalia žmogaus neįmanoma pasakyti ar jis serga, ar ne ir per daug pasitikinčiai bendraujant su juo, ypač jei be kaukės, galima nesunkiai susirgti ir patiems. Žmonės, nejaučiantys simptomų irgi linkę mažiau saugotis ir tuo labiau nesaugo kitų, todėl ir apsaugos priemonės naudojamos ne visos ir ne taip kaip reiktų. Labai svarbu suprasti, jog saugotis būtina, o dar svarbiau žinoti, jog kai saugojamasi naudojamos tikrai veiksmingos priemonės.

FFP2 respiratoriai yra nepakeičiama priemonė gerai apsaugai. Nors daugelis renkasi vienkartines ir medžiagines kaukes, greičiausiai labai verta žinoti, jog būtent respiratoriai geriausiai tinka puikiai apsaugai. Jie filtruoja daugelį dalelių esančių ore, kas užtikrina, jog į organizmą nepapuls neigiamai veikiančių medžiagų. Žinoma, šimtaprocentinio užtikrinimo nėra, tačiau net 95 procentai dalelių yra filtruojami, o tai tikrai nemaža dalis. FFP2 respiratoriai išlieka efektyvūs net 8 valandas, tačiau antrą kart jų dėtis negalima. Nepaisant to, 8 valandos yra gana daug, nes su jais išbūti galima visą darbo dieną.

Vienkartinės kaukės irgi efektyvios, tačiau jos yra trumpo veikimo. Sudrėkus jos nebebūna veiksmingos ir tampa net pavojingomis, todėl svarstantiems apie geresnę apsaugą labiau tiks FFP2 respiratoriai. Visgi jei kaukė reikalinga trumpam apsilankymui parduotuvėje, vienkartinės kaukės tikrai nebus prastas pasirinkimas. Tuo tarpu medžiaginės kaukės neturėtų būti naudojamos, nebent jums apsauga nėra aktuali, o kaukes dėvite tik dėl įstatymų, kurie atsiradus koronavirusui sugriežtėjo. Su kaukėmis labai rekomenduojamos papildomos priemonės, tokios kaip pirštinės, apsauginiai skydai ir panašios priemonės. Jos neturi būti naudojamos vietoj kaukių, tačiau puikiai jas papildo. Svarbu nepamiršti ir nuolat dezinfekuoti ar plauti rankas, nes jomis liečiama labai daug paviršių ir daroma daug darbų, nuolat liečiamas veidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.