Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Medicininiai drabužiai moterims ir spalvos

Spalvų naudojimo tendencijas medicininės aprangos pramonėje komentuoja įmonės „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun:

„Tradiciškai buvo susiklostę, kad medicininiai drabužiai moterims būdavo dažniausiai balti,  tai lengvai atpažįstama spalva, kuri siejasi su švara ir higiena. Tačiau dabar pastebime, kad spalvų naudojimas medicininių drabužių pramonėje sparčiai kinta. Tiek klinikos, tiek patys medicinos priežiūros specialistai tapo liberalesni darbo aprangos ir spalvų atžvilgiu. Medicininės aprangos gamintojai pradėjo naudoti gamyboje ryškias spalvas – rožinę, raudoną, žydrą, mėlyną, žalią, geltoną šių spalvų jų derinius, bei margus raštus. “

Spalvotų drabužių istorija

„Ar žinojote, kad rožinė kažkada buvo „vyriška“ spalva? Anot istorikų, rožinė spalva buvo laikoma stiprybės, drąsios ir vyriškumo spalva. Pavyzdžiui, romėnų kariuomenėje rožinės spalvos marškiniai buvo skirti aukštesniems karių rango asmenims, o senovės Graikijoje rožinė spalva buvo naudojama vyrų drabužiuose. 

Šimtmečiais visi kūdikiai buvo rengiami baltais drabužėliais ir chalatėliais, kurie leido lengvai pakeisti vystyklą ir juos buvo galima balinti. Kiekvienas namų ūkis vaikus iki šešerių ar septynerių metų rengdavo neutraliai, baltai. Tam tikra prasme balta spalva buvo traktuojam, kaip „unisex“ ir tai leido tėvams naudoti tuos pačius drabužius kiekvienam naujai gimusiam kūdikiui. 

Reikalai beveik nesikeitė iki XIX amžiaus vidurio, kai buvo išrasti ir pradėti naudoti komerciniai tekstilės dažai. Drabužiuose atsirado rožinė, mėlyna, geltona spalvos. Dar drastiškiau viskas pasikeitė po Pirmojo pasaulinio karo, kai rožinės spalvos „moteriškumas“ buvo siekiama pakeisti komerciniu būdu, nes drabužių pramonei reikėjo padidinti pardavimus, ir jie pradėjo reklamuoti rožinę, kaip „moterišką“ spalvą.  Drabužių gamintojai ir mažmenininkai suprato, kad tokiu būdu gali padidinti parduodamų drabužių kiekį.“

Spalvų priskyrimas ir įvairovė

„Spalvų priskyrimas vienai ar kitai lyčiai yra dirbtinis konstruktas. Šiandien jau matome, kaip pamažu viskas keičiasi. Galbūt netolimoje ateityje vyraus visai kita spalvų schema arba jos nebus iš viso. Svarbu tai, kad žmonės pagaliau supranta, kad spalvinės asociacijos nėra kažkokia taisyklė. Šiandieną žmonės nori „išeiti iš rėmų“, kai kalbame apie spalvas“ – teigia Loreta.

„Medicininiai drabužiai moterims gali būti bet kokios spalvos. Medicininės aprangos spalvas visų pirma turėtų lemti sveikatos priežiūros įstaigos nuostatai, protokolai arba įmonės rinkodaros strategija. Spalvos gali būti naudojamos įvairiems tikslams – nurodant personalo pareigas, patalpos plotą, procedūros tipą, vaidmenis, funkcijas arba atliepti ir formuoti įstaigos įvaizdį. 

Ypač medicininiai drabužiai moterims darosi vis ryškesni, margesni, įvairesni. Spalvos naudojamos aktyviau, lanksčiau. Skirtingų spalvų medicininė apranga  kuria malonesnę aplinką pacientams, gerina jų nuotaiką ir skatina  pozityvias emocijas. 

Mūsų interneto svetainės skiltyje „medicininiai drabužiai moterims“ tikrai rasite įvairiausių spalvų palaidinių, kelnių ir komplektų. Moteriški drabužiai nebūtina turi būti rožiniai ar rausvi. Galite rinkti mėlynus, žydrus, žalius, geltonos ar bet kokius kitus. Nuobodžius baltus chalatus, keiskite į įvairių spalvų, raštų ir dizaino rūbus, kurie leis kiekvienai išreikšti savo tapatybę, suteiks asmeniškumo ir patrauklumo.“

UAB „Baltas Stilius“ prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta apranga ir yra įgaliotasis „Koi“ (JAV) ir „Apolonia“ (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, kostiumų, palaidinių, kelnių ir kt. medicininės aprangos.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37065553707
El. p.: info@baltasstilius.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.