Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Namų šilumai – krosnelės ar židiniai?

krosnelės

Kuomet namuose norima sukurti daugiau jaukumo ir šilumos, vis dažniau renkamasi įsirengti ugniakurą, kuris į namus įneša išskirtinumo ir žavesio. Renkantis, kas geriau tiks ir bus efektyvesnis namuose, dažniausiai tenka spręsti tarp židinio ir krosnelės pasirinkimo. Vieni ekspertai teigia, jog krosnelės yra patogesnės, kiti, kad židiniai patikimesni. Yra daug įvairių nuomonių, todėl dažnai renkantis šildymo būdą, verta apgalvoti vieną ir kitą variantą bei juos tarpusavyje palyginti.

Geresnė šiluma

Be jokios abejonės, jog pagrindinis kriterijus, renkantis židinį ar krosnelę, yra šiluma ir jos pralaidumas. Juk tiek židinys, tiek krosnelė ir montuojami tam, kad namuose būtų šilčiau ir jaukiau. Specialistai teigia, jog iš esmės kroneslės ir židiniai šilumos prasme dažniausiai yra lygiaverčiai, todėl čia laimėtojų nėra. Tačiau verta žinoti, kad krosneles naudinga rinktis tuomet, kai reikia sušildyti erdvias patalpas, o židinį – kai norima ortakiais sušildyti daug mažų patalpų. Mat didelis židinio kaminas lauk išleidžia apie 2-3 procentus tikros šilumos karštais dūmais.

Pigiau ar geriau

Antras svarbus akcentas, lemiantis pirkėjų apsisprendimą dėl krosnelių ir židinių, yra pirkinio kaina. Nors gamintojų parduotuvėje galite pastebėti tendenciją, jog krosnelės yra pigesnės nei židiniai, visgi verta susimąstyti, ar geriau pirkti pigų židinį, ar brangią krosnelę. Norisi, kad židinys namuose atrodytų iš tiesų įspūdingai ir puikiai atliktų savo funkcijas, jis turi būti montuojamas profesionaliai. Tokio tipo pirkinys dažniausiai yra įspūdingas didžiulis, tačiau keliasdešimt tūkstančių litų kainuojantis židinys. Žinoma, židinys už kelis tūkstančius taip pat atliks savo funkciją, tačiau specialistų teigimu, tokiu atveju geriau rinktis krosnelę, nes ji už šią kainą bus tikrai prabangesnė ir kokybiškesnė.

Kainos veiksniai

Nors parduotuvėse galite pastebėti, kad dažniausiai krosnelės yra pigesnės už židinius, krosnelių kaina dažnai yra gana įvairi. Kartais pirkėjai mano, jog jei pirks kuo brangesnį daiktą, jis būtinai bus geresnis. Tame yra tik šiek tiek tiesos. Mat krosnelės yra toks universalus prietaisas, kuris iš esmės nereikalauja milžiniškų medžiagų išlaidų. Labai gerą ir prabangią krosnelę galite įsigyti už kelis tūkstančius litų. Krosnelių pardavėjai siūlo pirmiausia žiūrėti ne į krosnelės kainą, o į krosnelės funkcijas bei savybes. Dažniausiai pačios pigiausios krosnelės gaminamos Kinijoje. Tačiau ekspertai teigia, jog tai nereiškia, kad šių krosnelių funkcijos prastos, paprasčiausiai šioje šalyje pigi darbo jėga lemia mažesnę gaminių kainą.

1 thought on “Namų šilumai – krosnelės ar židiniai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.