Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Rūšinės kavos pupelės – kuo jos ypatingos?

Yra keturios pagrindinės kavos pupelių rūšys: Arabica (Arabica kava), Robusta (Coffee caniphora), Liberica (Coffee liberica) ir Excelsa (Coffee liberica var. dewevrei). Išsiaiškinkime, kokie skirtumai apibūdina šias įvairias kavos rūšis.

Arabika.

 Kaip minėta anksčiau, arabika yra labiausiai paplitusi (ir tikrai labiausiai parduodama) kavos rūšis Šiaurės Amerikoje. Taip yra todėl, kad ji iš tikrųjų yra saldesnio, subtilesnio skonio, o pati kava yra mažiau rūgšti. Arabikos kavos pupelės auginamos vietovėse, kuriose yra didelis aukštis virš jūros lygio, ypač ten, kur gausu lietaus. Tiesą sakant, Brazilija, žinoma dėl savo vešlių atogrąžų miškų, yra didžiausia pasaulyje arabikos pupelių eksportuotoja. Patys augalai yra gana gležni, reikalaujantys nemažai genėjimo ir nuolatinio dėmesio aplinkos veiksniams. Coffee arabica rūšis yra ypač linkusi į ligas, todėl auginti didelius kiekius yra iššūkis. Tai labai padidina pupelių kainą pasaulinėje rinkoje, tačiau daugelis kavos gėrėjų visame pasaulyje su malonumu moka skirtumą dėl švelnesnio ir saldesnio skonio.

Robusta.

Kalbant apie pasaulinę gamybą, Robusta kavos pupelės užima antrą vietą sąraše ir yra populiariausios Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje. Jo pavadinimas daro šį pupelių teisingumą, nes yra žinomas dėl stipraus ir dažnai atšiauraus skonio. Robusta kavos sudėtyje yra itin daug kofeino, todėl augalas yra daug atsparesnis nei arabikos rūšis. Taip yra todėl, kad kofeinas veikia kaip natūralus vabzdžių repelentas, pašalindamas didelę grėsmę medžiui. Kavos caniphora rūšis taip pat yra ypač tolerantiška savo aplinkai, todėl gali būti auginama bet kokiame aukštyje ir įvairiuose klimatuose. Dėl savo reputacijos kaip deginto ar guminio skonio, robusta paprastai nėra labai populiari kavos prekė, išskyrus atvejus, kai labai stipri kava yra kultūros norma. Tačiau kadangi auginti ir nuimti derlių yra daug lengviau nei arabikos pupeles, daugelis ūkininkų linkę gauti didesnį pelną, kai gali parduoti robustą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.