Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Saulės baterijos, moduliai, kolektoriai

aULES ELEKTRINE

aULES ELEKTRINE 

Lietuvoje žmonės vis dažniau domisi galimybe saulės energiją paversti elektra. Ji būtų naudojama vandens ir namo šildymui, bei šeimos buitiniams poreikiams.  Tapus elektros gamintoju, žymiai sumažėtų išlaidos namo išlaikymui. Be to, saulė elektrinių gaminama energija tausoja aplinką ir padeda sumažinti CO2 išmetamų dujų kiekį.

Norint geriau suprasti, kaip veikia saulės elektrinė, reikėtų žinoti, kokios yra jos pagrindinės dalys ir kuo jos skiriasi. Taigi, saulės elektrinių pagrindinės dalys yra moduliai, saulės baterijos ir kolektoriai. Visi šie elementai reikalingi, kad saulės energiją būtų galima paversti elektra. Kiekvienas iš jų turi savo paskirtį.

Moduliai saulės energiją paverčia elektra

Tai pagrindinė dalis, kuri aiškiai matoma ant stogo įrengus saulės elektrinę. Moduliai generuoja elektros energiją ir yra montuojami ant stogo arba ant žemės.

Kartais kyla klausimas, kokius saulės modulius pasirinkti? Visada galite kreiptis į „Saulės grąža“ specialistus, kurie išsiaiškinę individualius poreikius, patars, koks sprendimas yra tinkamiausias kiekvienu atveju.

Saulė moduliai būna monokristaliniai ir polikristaliniai. Abiejų rūšių moduliai atlieka tą pačią funkciją ir yra gaminami iš silicio, tačiau skiriasi jų gamybos procesas.

Saulės baterijos kaupia nepanaudotą energiją

Tai nėra pagrindinė saulės elektrinės dalis. Baterijos reikalingos tam, kad kauptų pagamintą elektrą. Ne visa elektra yra sunaudojama iš karto, dieną jos gaminama daugiau, naktį mažiau. Taigi, saulės baterijos kaupia nesunaudotą elektrą tam, kad ją būtų galima panaudoti vėliau. Dažniausiai saulės baterijos reikalingos tada, kai nėra galimybės prisijungti prie elektros tinklų ir juose kaupti perviršį. Taip pat ir tuo atveju, kai prisijungimo mokestis yra didesnis nei baterijų kaina.

Kolektoriai – namų šilumos generatoriai

Kolektoriai nėra saulės elektrinės, tai namų šilumos generatoriai, paverčiantys saulės energiją šiluma. Saulės kolektoriai taip pat įrengiami ant stogo, tačiau jie negamina elektros. Kolektorių sugeneruota šiluma gali būti naudojama vandens pašildymui.

Jeigu norite investuoti į švarios energijos gamybą ir elektros kainos išlaidas sumažinti 3 kartus, kreipkitės į „Saulės grąža“ patyrusius specialistus. Jie pakonsultuos, ar jums reikalingos saulės baterijos, kokius modulius pasirinkti, kokio galingumo elektrinė jums reikalinga. Vėliau suprojektuos ir įrengs jūsų nuosavą jėgainę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.