Straipsniai

verslas, laisvalaikis, technologijos

Nekilnojamo turto vertinimas kai kuriose situacijose – neišvengiamas

nt vertinimas

nt vertinimasNekilnojamo turto pardavimo ar pirkimo sandoriai kasdien yra sudaromi įvairiose mūsų šalies vietovėse. Tuomet dažniausiai prireikia nekilnojamo turto vertinimo. Jis naudingas tiek perkantiems, tiek parduodantiems asmenims pačiose įvairiausios situacijose. Tai gali būti žemės sklypo pirkimas ar pardavimas, būsto paskolos ėmimas ar tiesiog elementarus noras sužinoti savo namo ar buto realią rinkos kainą.

Specialistai, kurių pagrindinė specializacija yra tiek kilnojamo, tiek nekilnojamo turto vertinimas, pasakoja, jog jų praktikoje dažniausiai pageidaujama įvertinti nekilnojamą turtą, kai planuojama imi paskola būstui ar žemės sklypo pirkimui. Visi bankai ir kredito suteikimo bendrovės reikalauja tokio vertinimo, nes tai leidžia nuspręsti ar pirkinys atitinka tą sumą, už kurių bus perkamas. Tai visai nestebina, nes bankui neparanku įsigyti žemesnės vertės turtą suteikiant didesnę paskolą. Jeigu nutiktų taip, jog paskolos gavėjas taps nemokus, bankui nekilnojamą turtą teks parduoti padengiant savo išlaidas.

Egzistuoja ir kiti atvejai, kada pasirenkamas nekilnojamo turto vertinimas. Jeigu pirkėjai perka būstą be paskolos, jie nori įsitikinti, jog pirkinys tikrai vertas tos sumos, kurią nurodo pardavėjas. Tik atlikus nekilnojamo turto vertinimą galėsite būti ramūs, jog nepermokėsite.

Pardavėjams taip pat ne ką mažiau naudingas nekilnojamo turto vertinimas. Tai puiki galimybė pelningai parduoti žemės sklypą, namą ar butą. Be to, parodę pirkėjo įvertinimo dokumentus, išvengsite bereikalingų ginčų dėl kainos sumažinimo.

Kalbant apie nekilnojamo turto vertinimo proceso laiką, reikia žinoti, jog tai priklauso nuo vertinamo turto apimties ir tikslo. Tačiau galime nuraminti, jog tai tikrai ilgai neužtrunka, dažniausiai apie 2-5 darbo dienas. Kad būtų aiškiau,  pateiksime pagrindinius šio proceso etapus:

  • Turto identifikavimas ir dokumentų analizė;
  • Turto apžiūra;
  • Ataskaitos rengimas;
  • Dokumento įteikimas.

Kitas svarbus klausimas tiek pirkėjams, tiek pardavėjams – kas įtakoja nekilnojamo turto kainą? Tai dažniausiai būna tokie veiksniai – būsto ar pastato vieta, namo ar buto įrengimo lygis ir, be abejonės, tos dienos rinkos situacija.

Nekilnojamo turto vertinimo dažnai prireikia ne tik parduodant  ar perkant. Tokios  paslaugos užsakomos  skyrybų, paveldėjimo, dovanojimo, turtinių ginčų atvejais. Beje,  dažnai nekilnojamo turto vertinimą užsako ne tik privatūs asmenys, bet ir teismai, bankai, įvairios įmonės ir kt.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © Visos teisės saugomos. | Newsphere by AF themes.